В Ужгороді нецензурними написами зіпсували білборди окремих потенційних учасників виборів (Фото)

Опубліковано:

На вулицях Ужгорода невідомі зіпсували низку білбордів різних потенційних учасників виборчих перегонів. Зокрема, на кількох білбордах із символікою політичних партій «Слуга народу» та потенційного кандидата у мери Ужгорода Віктора Петрова нанесли написи нецензурного змісту. Про це повідомляють представники Громадянської мережі ОПОРА у Закарпатській області. 

Станом на вечір 26 серпня спостерігачі ОПОРИ зафіксували в Ужгороді десяток білбордів, на яких невідомі нанесли різні нецензурні написи. Зокрема, такі написи з’явилися на кількох білбордах партії «Слуга народу».

Також на білбордах партії «Опозиційна платформа – «За життя» невідомі написали – «Сепари – вороги».

На борді із символікою партії «За майбутнє», бордах потенційних на посаду міського голови Ужгорода Віктора Петрова та Вікторії Слюсаренко також розмістили лайливі написи та нецензурні зображення. Крім цього, про пошкодження білбордів повідомила у фейсбуку і керівниця обласного осередку партії «Європейська солідарність» Іванна Климпуш-Цинцадзе

У центрі Ужгорода також розбили сітілайт ймовірного учасника виборчих перегонів від партії «Опозиційна платформа – «За життя» Андрія Погорєлова.

Також 4-го серпня  в обласному осередку партії «Опозиційна платформа – «За життя» повідомили, що вікна їхнього офісу в Ужгороді невідомі облили червоною фарбою

Як розповіли у коментарі комунікаційниці ОПОРИ у поліції Закарпатської області, наразі до правоохоронців надходили повідомлення про пошкодження білбордів, однак скільки саме повідомлень надійшло, у поліції не зазначили. Проте зауважили, що всі повідомлення будуть розглянуті правоохоронцями згідно із законом.

«У випадку, якби борди із політичною рекламою були пошкоджені у виборчий період щодо зареєстрованих кандидатів на міського голову чи в депутати ради, правоохоронці могли б кваліфікувати дії невідомих за статтею 157 Кримінального Кодексу, яка передбачає відповідальність за перешкоджання здійсненню виборчого права, у тому числі поєднане із застосуванням насильства, знищенням чи пошкодженням майна, – зазначає координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Закарпатській області Ярослав Гулан. – Оскільки до 5 вересня немає виборчого процесу, відповідно і про перешкоджання в агітації нема. Наразі такі дії можна попередньо кваліфікуати як дрібне хуліганство за статтею 173 Кодексу про адміністративні правопорушення України або хуліганство за статтею 296 Кримінального кодексу України».

Згідно з частиною 2 статті 157 Кримінального Кодексу України перешкоджання вільному здійсненню виборцем, учасником референдуму свого виборчого права або права брати участь у референдумі, перешкоджання діяльності іншого суб’єкта виборчого процесу, процесу референдуму, ініціативної групи референдуму, комісії з референдуму, члена виборчої комісії, члена ініціативної групи референдуму, члена комісії з референдуму або офіційного спостерігача при виконанні ними своїх повноважень чи здійсненні своїх прав, поєднані з обманом або примушуванням, – поєднане із застосуванням насильства, знищенням чи пошкодженням майна, погрозою застосування насильства або знищення чи пошкодження майна, – карається обмеженням волі на строк від двох до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк.

Відповідно до статті 173 Кодексу про адміністративні правопорушення України дрібне хуліганство, тобто нецензурна лайка в громадських місцях, образливе чіпляння до громадян та інші подібні дії, що порушують громадський порядок і спокій громадян, – тягне за собою накладення штрафу від трьох до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від сорока до шістдесяти годин, або виправні роботи на строк від одного до двох місяців з відрахуванням двадцяти процентів заробітку, або адміністративний арешт на строк до п’ятнадцяти діб.

За коментарями звертайтеся:

Ярослав Гулан, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Закарпатській області

тел.: 0976446639; 09903198862

email: [email protected]

Ольга Беца, комунікаційниця Громадянської мережі ОПОРА у Закарпатській області
тел.: 0502309596

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за черговими місцевими виборами, які відбудуться 25 жовтня. До спостереження залучено 188 спостерігачів по всій країні, а в день голосування до них долучаться короткотермінові спостерігачі. Крім того, ОПОРА також моніторить використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, а громадські омбудсмени досліджують вільний доступ до виборчих дільниць та захищають виборчі права громадян.

ОПОРА

Про Захід