Політика Соціум

В Ужгороді намагалися проголосувати за закордонним паспортом

В м. Ужгород на виборчій дільниці № 210761 спостерігачка ОПОРИ зафіксувала випадок, коли виборець намагався проголосувати за закордонним паспортом.

На зауваження спостерігачки, голова ДВК відповів, а відтак наполягав, що пред’явлений документ теж є підставою для голосування. Представниця ОПОРИ звернулася із цією інформацією до правоохоронних органів.

Частина третя ст. 2 Закону України “Про вибори народних депутатів” говорить, що документом, який підтверджує особу та громадянство України виборця на виборах народних депутатів, є:

  • Паспорт громадянина України;
  • Тимчасове посвідчення Громадянина України;
  • картка (довідка) установи виконання покарань або слідчого ізолятора, що повинна містити: прізвище, ім’я, по батькові, число, місяць, рік народження, громадянство, фотокартку особи, підпис керівника та печатку установи (для осіб, які перебувають в установах виконання покарань або слідчих ізоляторах);
  • паспорт громадянина України для виїзду за кордон;
  • дипломатичний паспорт;
  • службовий паспорт;
  • військовий квиток (виключно для військовослужбовців строкової служби).

Відповідно до частини 6 статті 2 Закону України “Про вибори народних депутатів”, документи, зазначені у пунктах 4-6 частини третьої цієї статті, є підставою для отримання виборчого бюлетеня і можуть бути використані на закордонних виборчих дільницях, а також на спеціальних виборчих дільницях, утворених на суднах, що перебувають у плаванні під Державним Прапором України, та на полярній станції України. На закордонних виборчих дільницях, утворених у країнах, до яких дозволений в’їзд громадян України за паспортом громадянина України, підставою для отримання бюлетеня може бути паспорт громадянина України.

Громадська мережа ОПОРА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

66 − 56 =