В Ужгороді можна здати аутоплазму для лікування COVID-19

Опубліковано:

Люди, які перехворіли на COVID-19 і в яких є антитіла до вірусу, можуть здати плазму для себе (аутоплазму) й використати її при лікуванні нового випадку інфікування коронавірусом, повідомляє Суспільне.

Завідувачка відділенням обласної станції переливання крові Марія Фантич пояснює, що багато хто з донорів вже перехворіли на COVID-19. Хвороба минула безсимптомно.

“Тобто, після того, як здав кров, вона протестувалася, прийшли результати, бачимо, що наявні імуноглобуліни G. Це означає, що людина хворіла. Якщо є помірна або велика кількість імуноглобулінів – телефонуємо й інформуємо донора про це”, — сказала Марія Фантич.

Плазма з антитілами годиться й для лікування інших ковід-хворих. ЇЇ можна здати, так би мовити, у запас – у сховища станції переливання крові – і використати через 6 місяців. Саме стільки триває карантинізація плазми.

“Цю плазму ми окремо карантинізуємо – ставимо у свої сховища. З метою, щоб у майбутньому використовувати її для надання медичної допомоги, які мають важку форму COVID-19. Зараз МОЗ зробило поправки – зміни протоколів надання медичної допомоги, де вказано про використання цієї плазми для хворих COVID-19”, — розповіла Хрипак.

Наразі вже 4 ужгородців від початку року здали аутоплазму (плазму для себе) в станції переливання крові, повідомляє виконувачка обов’язків директора закладу Мирослава Хрипак.

До речі, плазма може зберігатися замороженою в станції переливання крові до 3-ох років.

Про Захід