В Ужгороді лунала «Музика в театрі»

Опубліковано:

Про це йдеться на сторінці музичного коледжу Д.Є. Задора у мережі «Фейсбук»:

15 березня відбувся спільний концерт студентів коледжу та Академічного симфонічного оркестру Закарпатської обласної філармонії під назвою «Музика в театрі».

На початку XX століття ужгородці мали нагоду відвідувати оперний театр, який діяв в будівлі на площі Театратральній.

Повний зал глядачів, на сцені артисти Академічного симфонічного оркестру Закарпатської обласної філармонії. Студентський симфонічного оркестру Ужгородського музичного фахового коледжу імені Д. Є. Задора.

Керівник, диригент та натхненник обох колективів – Заслужена артистка України Вікторія Свалявчик-Цанько.
Концепція та тематика концерту, яку тонко та надзвичайно цікаво подала ведуча, музикознавиця Наталія Піцур- історична ретроспектива театру: від одних з кращих зразків епохи Романтизму – Увертюра до опери «Кармен» Дж. Бізе, де солюючу партію мецо-сопрано «Хабанери Кармен» виконала студентки 4 курсу Даніелли Софілканич клас викладача-методиста, заслуженого працівника культури України Н.Підгородської та «Пер Гюнта» Е.Гріга. Через колорит гуцульського мелосу Карпат в сюїті «Хустка Довбуша» А.Кос -Анатольського до сучасності – музики до кінофільму «Месники» А.Сільвестрі.

Для студентів коледжу цінність у такому спільному виступі – це набуття досвіду!
Для когось (а саме для студентів другого курсу) – це перший досвід виступу на сцені Закарпатської обласної філармонії, а для старшокурсників коледжу – це нове, проте не менш цінне музикування з досвідченними музикантами.

Під час підготовки до виступу студенти відзначали важливість порад і рекомендацій, отриманих під час репетицій від диригента та артистів філармонійного оркестру. Молодим виконавцям участь у цьому проекті надала можливість почути свій інструмент по-новому: у несподівано яскравій симфонічній тембральності, влитися у загальне звучання і відчути себе часточкою дуже великого музичного колективу. Такі концерти спонукають студентів-інструменталістів до роздумів про подальше своє майбутнє та підштовхують до вибору того оркестру, який найбільше відповідає їх власним вподобанням. Адже після закінчення музичного коледжу більшість з них грають у кращих колективах області, країни та зарубіжжя.

Викладач циклової комісії «Теорія музики» Кумгир-Новак Вікторія Володимирівна

Про Захід