УжНУ презентував міжнародний проєкт Smart Energy

Опубліковано:

Майже одночасно в УжНУ стартували два нові транскордонні проекти технічної допомоги  Європейського Союзу. Протягом двох останніх місяців УжНУ виграв два гранти загальною сумою півмільйона євро, які будуть спрямовані на вивчення та забезпечення енергоефективності. Один з них –  проект «Розумна енергія транскордонної співпраці» (Smart Energy), в рамках Спільної операційної програми Румунія-Україна 2014-2020, партнерами УжНУ виступають Міжнародна асоціація інституцій регіонального розвитку та Сучавський університет Стефана чел Маре в Румунії.

Метою  проекту єпідвищення рівня використання нових технологій та інновацій у галузі відновлюваної енергетики, що забезпечуються сприянням та підтримкою досліджень та інновацій у сталий спосіб у прикордонних регіонах України та Румунії. Також планується створення потужної платформи для спільних науково-дослідних заходів та досліджень (включаючи закупівлю відповідного обладнання) у галузі відновлюваної енергії та ефективності використання ресурсів. Проект почав реалізовуватися 13 березня 2020 року, термін його дії – 18 місяців.

«Реалізація міжнародних проектів це велика відповідальність, але крім цього й додаткові можливості розвитку університету, виграний грант – це показник довіри міжнародної спільноти та авторитетності у наукових колах. Варто зазначити, що у рамках проекту відбудеться ряд міжнародних конференцій, науково-практичних семінарів, будуть організовані тренінги з питань енергоефективності та відновлюваної енергії, що важливо для області та регіону загалом. Завдяки реалізації проекту через практичну, наукову та освітню складову здійснюватиметься популяризація захисту довкілля.» – зазначає начальник відділу міжнародних зв`язків УжНУ Оксана Свеженцева.

Проректор з науково-педагогічної роботи та міжнародних зв’язків Мирослава Лендьел зазначає: «Цей проект унікальний тим, що в ньому поєднуються освітня, наукова та інституційна складові. Освітня складова забезпечується запровадженням для студентів ІТФ, а в перспективі фізичного факультету та інших природничих факультетів УжНУ навчального курсу «основи енергоаудиту та енергоменеджменту». Таким чином, випускники УжНУ будуть мати фахову базову підготовку щодо проведення енергоаудиту та заходів з енергоменеджменту. Щодо наукової складової, то будуть проведені дослідження з використання кращих практик використання альтернативних джерел енергії і ефективних рішень щодо енергоменеджменту у громадах Закарпаття. Що стосується інституційної складової, то на інженерно-технічному факультеті буде створена центр та лабораторія з енергоменеджменту, а в одному з корпусів УжНУ буде встановлена смарт-система освітлення». 

За результатами реалізації проекту будутьрозроблені дослідження енергоаудитів та управління енергією із застосуванням нових технологій та інновацій для місцевих громад та локацій. Також буде покращена регіональна ситуація сталого використання енергії в прикордонному регіоні за рахунок ефективних та інноваційних енергетичних рішень у громадах, що забезпечуються в результаті співпраці з університетами та професійними установами. Як зазначають учасники проекту (серед яких і науково-педагогічні представники і адміністрація університету) буде запроваджено стратегічний підхід у галузі енергоефективності, а діяльність, спрямована на просування та підтримку досліджень та інновацій у сфері енергоефективності, буде гармонізована по обидва боки кордону Румунії та України.

Інформаційно-видавничий центр УжНУ

Про Захід