Ужгородців запрошують на «Діалог століть»

Опубліковано:

Щорічно,  саме у вересні,  у  стінах Закарпатської обласної філармонії проходив Міжнародний органний фестиваль імені Наталії Висіч. На жаль, у зв’язку з пандемією, цього року ми не маємо змоги реалізувати фестиваль у звичному форматі, але для меломанів органної музики солістка-органістка філармонії Катерина ГАЖО презентує неймовірно цікаву концертну програму «Діалог століть».

Солістка вважає: «Що  «Я» і «Ти», «Я» і «минуле», «Я» і «сучасність» – це все досвід діалогу, який відбувається не тільки між людьми, а і у нас з природою та внутрішніми духовними сферами, де ми не будемо чути нічого зайвого, але будемо відчувати і створювати образи, думаючи та діючи.

Що стосується музики – то це одвічний діалог звуків та їх сенсів, почуттів та інтелекту, певних гармонічних формул закладених попередніми поколіннями композиторів-музикантів з світом того композитора, який створює музику саме тут і зараз, а також виконавця, який хоче це все відтворити  і слухача,  який намагається почути і зрозуміти.

Іноді, бажаючи «прочитати» і зрозуміти музику ми можемо лише наблизитись до певних емоційних станів, ніби нарисів, якими ділився з нами композитор. Але буває щось таке, що не піддається осмисленню, щось, що  можна тільки відчути, на мить довірившись  течії звуків і ніби плисти по ній повністю відпустивши саме бажання «зрозуміти».

У концертній програмі «Діалог століть» прозвучить останній закінчений органний цикл французького композитора С. Франка «Три Хорали», де діалог композитора з попередниками представлений у тісній взаємодії між відродженням фактурних прийомів багатьох минулих епох з власними поліфонічними прийомами. Завдяки цьому відбувається психологізація музичних образів та відображення долі героя, який ніби  проживає головну ідею циклу – Народження – Страждання – Вознесіння.

У справді  філософському циклі, який є своєрідною психологічною драмою,   «герой» проживаючи всі три етапи,  знаходиться в постійному діалозі між проблемами буття і розумінням, що це лише сходинка до наступного рівня».

Тож 16 вересня о 18.30 запрошуємо на музичний вечір органної музики Катерини ГАЖО.

 Ведуча  – музикознавець Наталія ПІЦУР.

Інформацію підготувала редакторка Марія Коваль

Про Захід