Закарпатські новини Здоров'я Останні новини

Ужгородська “Взаємодопомога” упродовж одного місяця підтримала понад 1000 самотніх містян (Фото)

Старенька бабуся, чиї діти роз’їхалися по засвітах, багатодітна родина, самотній пенсіонер, який поховав близьких… Скільки їх у місті? Чи знають соцслужби про потреби всіх? Та й чи можуть забезпечити? У перші ж дні карантину небайдужі самоорганізувалися й створили ініціативу «Взаємодопомога Ужгород». Усе задля того, щоб не залишити тих, хто має якусь потребу, сам на сам із проблемою.

Керівниця студпростору «Aura Academica» Ірина Микулин, яка є однією з координаторок «Взаємодопомоги», – про хід волонтерської діяльності містян та досягнення за перший місяць роботи.

Під час пандемії головне – люди: ужгородці вже підтримали понад 1000 сімей

«Усе починалося з ініціативи шести людей, – розповідає Ірина Микулин. – Буквально за перші три дні до нашої Фейсбук-спільноти приєдналося близько півтори тисячі людей. Із них 40 одразу виявили бажання волонтерити. Нині сторінка налічує понад 3000 читачів. Свої зусилля згуртували вже 60 волонтерів, серед яких багато студентів і викладачів.

Місто розділили на кілька умовних районів і призначили там координаторів та волонтерів. Приміром, Ірина координує роботу на БАМі та збирає дані про потребуючих.

Робота налагоджена. За кожен напрям відповідає окрема людина: одні приймають дзвінки та збирають продукти, інші формують списки на відвідування. Координатори за цим переліком отримують пакунки. А потім волонтери їх розносять.

Однак на зв’язку, зізнається Іра, часто навіть до півночі. Люди телефонують, просять про підтримку і пропонують допомогу мало не цілодобово.

– Мене вразило, що 90 % людей не просять про допомогу, а дають адреси інших. Наприклад, телефонує пенсіонерка і каже: я живу сама, онкологія, але до мене навідується дочка, а от у сусідки нікого нема і не виходить 2 тижні. Допоможіть їй, – ділиться дівчина.

Є такі, кому потрібно принести продукти, але вони їх можуть повністю або частково оплатити. Є й такі, кого забезпечують безкоштовно.

Візити роблять по суботах. Щоразу намагаються охопити близько сотні осель. Є сім’ї чи самотні пенсіонери, що їх волонтери називають критичними. Вони потребують особливої підтримки – таких відвідують частіше.

Під час пандемії головне – люди: ужгородці вже підтримали понад 1000 сімей
Під час пандемії головне – люди: ужгородці вже підтримали понад 1000 сімей
Під час пандемії головне – люди: ужгородці вже підтримали понад 1000 сімей

 На початку найбільша проблема була з масками: «Старенькі телефонували й плакали, бо не можуть купити маску, а без неї на вулицю виходити страшно. Тоді відгукнулося багато ужгородських кравчинь, які шили їх буквально ночами», – пригадує волонтерка.

Під час пандемії головне – люди: ужгородці вже підтримали понад 1000 сімей

Одразу ж із допомогою долучилися підприємства, пекарні, приватні бізнеси й навіть усеукраїнські організації: надають засоби захисту та продовольства. Благодійників стає все більше. Щоб перелічити їх – потрібна окрема публікація. Однак на сторінці Взаємодопомоги є всі фотозвіти з подяками.

Великим викликом для волонтерів став Великдень. Ужгородці допомогли забезпечити святковими наборами близько пів тисячі сімей. До цього масштабного благочинства закарпатці долучилися з особливим ентузіазмом. Приміром, крім пекарень, до випікання пасок долучалися й ґаздині. Одна з них передала 30 пасок зі словами «Захопилася, спекла більше».

Тепер, каже Іра, найбільше потрібні продовольчі товари, що не псуються: крупи, олія, макарони, чаї тощо. Один підприємець навіть виділив приміщення для зберігання. Коли передають продукти з малим терміном придатності (одна господиня дала сир, молоко, сметану), їх віддають одразу. Критичним. А рук вистачає.

Допомогти може кожен:

підготуйте продуктовий набір для сім‘ї;

перерахуйте кошти для купівлі харчів;

повідомте, якщо знаєте тих, хто має якусь потребу.

Контактний номер 050 081 000 4

Ксенія Шокіна

Медіацентр УжНУ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

7 + 1 =