Ужгородка, яка подолала рак молочної залози, та її історія видужання (Відео)

Опубліковано:

20 жовтня в Україні уся увага прикута до профілактики раку молочної залози. Це захворювання настільки поширене, що боротьба  з ним отримала окремий день в календарі. Цього дня свої історії боротьби розповідають люди, яким вдалося вирватись з пазурів смерті.

Вона багато жартує, завжди усміхнена та позитивна. Кілька років тому Людмила Сирохман, як тільки запідозрила неладне, звернулася до гінеколога. Той направив до мамолога. Після діагностики жінці озвучили страшний діагноз – рак грудей. Вона не плакала і не скаржилася, а так само з посмішкою зустрілася з бідою та довірилася лікарям.

Людмила СИРОХМАН

ужгородка

Що потрібно робити лікарям? Лікувати. Правильно? Я просто сказала, що мені робити – треба лікувати, значить треба лікувати. Тут треба дати величезний акцент – рак не болить.

Вона вилікувалася і почала зовсім інше життя. Цінує та радіє кожній хвилині. Однак, доля підготувала для Людмили ще одне випробування. До оселі жінки вдерлися нападники – побили її та рідних. Сильний стрес спровокував рецидив.

На Закарпатті щороку у 300-т жінок медики діагностують рак грудей. З них 20% звертаються, коли ситуація геть критична. Медики закликають жінок не зволікати і регулярно проходити медогляд. До 40 років раз у рік достатньо УЗД.

Максим КИШКО

лікар КНП «Закарпатський протипухлинний центр» Закарпатської обласної ради

Після 45-ти років медики радять жінкам двічі на рік робити мамографію.

Богдан ЛУЦЬ

лікар-рентгенологКНП «Закарпатський протипухлинний центр» Закарпатської обласної ради

Цифрова установка. Дуже добре візуалізуються, як доброякісні утвори, так і злоякісні. На жаль, актуальність даного методу все більше і більше. Оскільки рак у нашій країні молодшає.

Закарпаття лідер з органозберігаючих операцій. Також лікарі безоплатно проводять гістохімічне дослідження. Адже на ранній стадії рак можна вилікувати.

Андрій РУСИН

головний лікар КНП «Закарпатський протипухлинний центр» Закарпатської обласної ради

Ми не забираємо всю грудну залозу, а забираємо тільки пухлину і лімфатичні вузли в залежності від потреби. Це стає можливим, і завдяки тому, що покращилася рання діагностика, і завдяки тому, що ми перед операцією проводимо  певне лікування або це гормональне лікування, або хіміотерапія.

Вісім «хімій» пережила і Людмила Сирохман. 4 до операції, стільки ж – після. Жінка працює перукарем. Вона б могла порадити жінкам як доглядати за своїм волоссям. Але хоче говорити зовсім про інше.

Людмила СИРОХМАН

ужгородка

Щоб не ходити лисою, щоб не оперувати, просто ходіть перевіритись. Тому що це дуже важливо. Хоча б раз на півроку знайти для себе час. Ми знаходимо на нігті, на гарний шоппінг, Але тільки не на гінеколога і хорошого мамографа

Більше у відео УжІнформ:

Про Захід