Ужгородець Анатолій Герей – віце-чемпіон світу з фехтування! (Відео)

Опубліковано:

Вони знову це зробили! На доріжках у Будапешті національна чоловіча збірна України з фехтування на шпагах зуміла завоювати срібні нагороди.

Богдан Нікішин із Дніпра, киянин Ігор Рейзлін, харків’янин Роман Свічкар, а також закарпатець Анатолій Герей стають віце-чемпіонами світу! На своєму успішному шляху українців змогли зупинити тільки грозні французи на чолі із лідером світового фехтування Янніком Борелем, єдиний програщ підопічних Володимира Станкевича лише у фіналі – 37:45.

Анатолій ГЕРЕЙ
срібний призер чемпіонату світу з фехтування (шпага)

На фінальний рахунок я виходив з рахунком 36:36, але не зумів втримати натиск Янніка Бореля. Фехтування росте, ростуть фізичні форми та впевненість спортсменів. Ви ж бачили,в  якій формі підійшов на останній бій спортсмен. Але фехтування такий вид спорту, де можна перемогти не тільки за рахунок фізичних якостей, а тактично обіграти суперника, ти він і є цікавий. І з віком тяжче даються ці медалі.

На шляху до срібних нагород українські шпажисти по черзі здолали збірну Гонконгу (45:40) та господарів турніру — угорців (45:36). У чвертьфіналі підопічні Володимира Станкевича змусили скласти зброю італійців (37:34), а за вхід у фінал — упевнено перемогли китайців (38:24). Повболівати за закарпатця у команді, який після перерви та травм таки повернувся до складу національної збірної, приїхала і чимала група підтримки із Ужгорода.

Михайло ПАНТЬО
голова Федерації фехтування Закарпаття

Команда відродилася, хоча бачимо список: команда оновлена на 50%, тобто нові дві людини. Нам дуже приємно, що Анатолій Анатолійович відчув знову у собі сили, він у формі, ми бачили його виступи – він приніс позитив для команди. Знаєте, що усі турніри, які тривають недалеко у Європі, група підтримки із Закарпаття дуже солідна. От і цього разу ми тут присутні. Ми сподіваємося, що вона відіграла свою хорошу роль, це спрацювало.

Тож, французи виграють світову першість уже удвадцяте, Україна — друга, на третій сходинці – швейцарці.

Загалом, жовто-блакитна збірна на Чемпіонаті світу у Будапешті завойовує 4 нагороди: золото Ольги Харлан на шаблі, срібло наших шпажистів та індивідуальні бронзи на шпазі Олени Кривицької та Ігоря Рейзліна.

Анатолій ГЕРЕЙ
срібний призер чемпіонату світу з фехтування (шпага)

Кожна з команд була мотивована. Цього року у Будапешті у чоловічій шпазі знову був рекорд по учасникам – це 42 країни. І всі боролися за бали для потрапляння у Токіо-2020, тому емоції зашкалювали. Але на доріжку коли виходили про це забувалося, була поставлена задача, яку треба було виконати будь-якою ціною. Дуже хочу вкотре подякувати краянам, відкрив пошту – купа вітань, були привітання від закарпатців, які зараз живуть закордоном. Усі дуже велика подяка.

На такій піднесеній ноті (враховуючи, що до чемпіонату світу чоловіча шпажна збірна підходила 12 номером) завершується передолімпійський сезон. Наразі на кілька днів Анатолій Герей залишається в Ужгороді, далі у хлопців недовга відпустка, згодом — підготовка до наступного сезону та нових етапів Кубків Європи та світу. Адже на горизонті — головні старти чотирьохріччя — Олімпійські ігри, які у 2020-му триватимуть у Токіо в Японії. І ця друга сходинка світової першості дає українцям  надважливі бали у залік кваліфікації на Олімпіаду.

Більше у відео УжІнформ:

Про Захід