Ужгород отримав обладнання для туристично-інформаційного центру та галереї

Опубліковано:

Заключна конференція у словацькому Міхаловце підсумувала більш ніж трирічну роботу у межах спільного грантового проєкту «Через мистецтво руйнуємо кордони» (Through Art we Ruin Borders) за програмою «Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2014-2020».

Перед конференцією міський голова Ужгорода Богдан Андріїв, його заступник Вадим Борець зустрілися із новообраним приматором міста Міхаловце Мірославом Дуфінцем та обговорили подальшу співпрацю міст-побратимів. Як відомо, Ужгород та Міхаловце мають дружні стосунки понад 20 років, за цей час реалізували багато спільних проєктів.

Протягом 39 місяців, а саме стільки працювали над реалізацією проєкту «Через мистецтво руйнуємо кордони», відбулося чимало подій та заходів. У Міхаловце, зокрема, роботи були масштабнішими, адже там під муніципальну галерею та туристично-інформаційний центр переобладнали будівлю колишнього готелю «Золотий бик» («Zlatу Bуk»), де, власне, і відбувалася заключна конференція. Завдяки проєкту розробили сучасний мобільний додаток Земплінського регіону, де можна знайти актуальну інформацію про поточні події, поради щодо подорожей, а також віртуальні 3D-тури як новими, так і вже завершеними виставками.

Усі партнери проєкту створили туристичні путівники під назвою Trip Tips – Земплін, Закарпаття і Земплін чотирма мовами – англійською, словацькою, українською та угорською. Ужгород у межах гранту отримав обладнання для облаштування туристично-інформаційного центру та галереї у «Совиному гнізді» на суму понад 180 тис. євро, яке планують встановити в найближчому майбутньому, оскільки приміщення зараз є найбільшим гуманітарним центром на Закарпатті і слугує для потреб волонтерів та переселенців. Зокрема, ужгородці отримали виставкове обладнання, обладнання для сучасного туристично-інформаційного центру, різноманітних мистецьких заходів, конференцій, для синхронного перекладу на 100 осіб, відеокамери для забезпечення безпеки на об’єкті – тут можна буде проводити виставкові заходи, конференції тощо.

Словацькі партнери на заключній конференції презентували документальний фільм «Прадідо» – у ньому представили переплетіння людських доль на прикладі жителів Земплінського краю та Закарпаття, ужгородська делегація – «Совине гніздо: до та після», де показали, як у «Совиному гнізді» до 24 лютого проводили різні мистецькі, культурні, освітні, туристичні заходи, і як із початком повномасштабної війни тут розгорнули гуманітарний центр, який продовжує надавати допомогу переселенцям і досьогодні.

Проєкт співфінансувався Європейським Союзом, головний бенефіціар – місто Міхаловце. Партнерами проєкту є управління міжнародного співробітництва та інновацій Ужгородської міської ради, Інформаційно-інноваційний центр розвитку «NOVUM» Україна, муніципалітет Шаторляйуйгей (Угорщина).

Пресслужба Ужгородської міської ради

Про Захід