Львівські кардіохірурги виконали операцію Бенталла через 5-сантиметровий розріз замість стандартного у 30 см. Унікальне втручання із реконструкції кореня висхідної аорти та заміни аортального клапану провели спеціалісти Лікарні Святого Пантелеймона.
Пацієнтка: 59-річна фермерка Любов Клубок із села Лугове, що на Львівщині. Жінка має вроджену ваду серця, яка ніяк себе не проявляла – аж до 2015 року, коли помер чоловік пані Любові. Відтоді вона страждає від підвищеного тиску, але звертатися за медичною допомогою жінка не поспішала. Всі ці роки її стан лише погіршувався. І ось цьогоріч, коли з’явилася сильна задишка і пані Любов вже не могла піднятися сходами, вона нарешті звернулася до спеціалістів Лікарні Святого Пантелеймона Першого медоб’єднання Львова.
Лікарі виявили у пацієнтки вкрай небезпечну патологію серця – аневризму кореня та висхідного відділу аорти, важку недостатність аортального клапану. Появу цих аномалій спровокувала вроджена вада розвитку – двостулковий аортальний клапан. Аневризма аорти – це, простими словами, розширення ділянки головної артерії кровоносної системи та послаблення її стінок. Аневризма може будь-якої миті розірватися і вбити жінку. Єдине, що може вберегти пані Любов та інших пацієнтів з таким діагнозом від раптової смерті – це невідкладне хірургічне усунення патології.

Кардіохірурги вирішують оперувати методом Бенталла – це світовий золотий стандарт лікування. Операція – складна, а ризики високі. Наші спеціалісти за останній рік успішно виконали вже 9 таких втручань. І ця операція пані Любові стане 10-ю. Аби мінімізувати можливі ускладнення та скоротити процес реабілітації й одужання, львівські лікарі наважуються виконати це втручання через мінімальний розріз у 5 см – замість стандартних 30-ти.
“Під час операції Бенталла ми виконали реконструкцію кореня з реімплантацією коронарних артерій і висхідної аорти, а також замінили аортальний клапан. Виконали це втручання з найменшим розрізом. Раніше були вже описані випадки, коли операцію робили через невеликий доступ – у 10-12 см. Але з 5-сантиметрового розрізу – це вперше! Завдяки цьому пані Любов швидко одужала та на 6-й день була виписана з лікарні”, – підсумовує унікальну для української кардіохірургії операцію Роман Домашич, заввідділення кардіохірургії та трансплантації серця Лікарні Святого Пантелеймона.

А ось що розповідає про свій післяопераційний стан сама пацієнтка: “Я почуваю себе так легко, як вже давно не почувала. Я просто хочу жити та насолоджуватися своїм життям”. Пані Любов з кожним днем почувається все ліпше та відчуває, що невдовзі знову зможе повернутися до улюбленої справи – фермерства.

Перше медичне об’єднання Львова