Українці спостерігали полярне сяйво, яке є наслідком геомагнітного шторму

Опубліковано:

У неділю, 5 листопада 2023 року, засобами ГЦСК зафіксовано геомагнітний шторм, що почався близько 12:01 (за київським часом) і досяг максимального рівня G3 Кр7 близько 20:40 (за київським часом). Потужна геомагнітна буря пов’язана з бомбардуванням нашої планети викидом корональної маси, що стався на Сонці кілька днів тому. Це спричинило полярне сяйво, яке спостерігали в Україні та у багатьох країнах Північної півкулі.

Світіння (люмінесценція) верхніх шарів атмосфери планети виникає внаслідок взаємодії магнітосфери планети із зарядженими частинками сонячного вітру. За звичай, полярні сяйва спостерігають на високих широтах обох півкуль навколо магнітних полюсів Землі.

Така геомагнітна буря може призвести до проблем з контролем напруги, деякі системи захисту помилково відключать основні активи від мережі; можуть виникнути проблеми із зарядкою та відстеженням поверхні, можуть бути потрібні виправлення для усунення проблем з орієнтацією; наведені струми у трубопроводі впливають на превентивні заходи, поширення ВЧ-радіосигналів спорадичне, супутникова навігація погіршується на кілька годин, низькочастотна радіонавігація порушується.

Очікується, що протягом дня геомагнітна обстановка має прийти до норми.

Головний центр спеціального контролю

Про Захід