І триватиме до кінця місяця. Це унікальна можливість розпочати шлях до успішної кар’єри офіцера чи сержанта ЗСУ.
Прийом документів у такі заклади починається раніше, ніж у цивільні, що дає змогу спробувати вступити до військового навчального закладу, а в разі невдачі – подати документи до цивільного.
«Запрошуємо хлопців і дівчат спробувати свої сили, знання та вправність, скориставшись такою чудовою можливістю», – наголосив начальник відділу рекрутингу та комплектування – заступник начальника сектору комплектування обласного ТЦК та СП підполковник Сергій Шахлевіч.
За його словами, вступ до військових навчальних закладів відбувається через рекрутингові підрозділи територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки. Саме там майбутні абітурієнти отримають повну консультацію та професійний супровід на всіх етапах вступної кампанії.
Військові виші пропонують майбутнім офіцерам широкий вибір спеціальностей – від суто військових напрямків (управління підрозділами, авіація, радіоелектронна боротьба, розвідка) до спеціальностей подвійного призначення (військова психологія, переклад, IT, телекомунікації), а також професій, близьких до цивільного життя (військова юриспруденція, журналістика, фінанси).
Перелік вищих військових навчальних закладів доступний за посиланням https://mod.gov.ua/vstupiti-do-vijskovogo-navchalnogo-zakladu.
Підполковник Сергій Шахлевіч зазначив, що система військової освіти також активно розвиває професійний сержантський корпус. Це означає, що випускники військових коледжів сержантського складу мають реальну можливість побудувати успішну кар’єру, досягнувши найвищих звань, аж до генерала.
Провідними є військові коледжі сержантського складу при Національній академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, Харківському національному університеті Повітряних Сил імені Івана Кожедуба, Військовому інституті телекомунікацій та інформатизації імені Героїв Крут та інші.
Переваги навчання у військовому виші
▪️повне державне забезпечення: форма, харчування, проживання в гуртожитку;
▪️стабільне грошове забезпечення: стипендія від 8 000 грн на перших двох курсах, а з третього – від 20 000 грн;
▪️гарантоване працевлаштування та перспектива кар’єрного зростання.
Вимоги для вступників
▪️Вік від 17 до 30 років.
▪️Документ про повну загальну середню освіту і вище.
▪️Придатність до військової служби за станом здоров’я.
▪️Успішне проходження психологічних тестів та фізичних нормативів.
▪️Прохідний бал НМТ. В окремих випадках – внутрішні іспити чи співбесіда в обраному закладі.
Хоча вступна кампанія триває до кінця липня, кількість місць обмежена, підкреслив підполковник Сергій Шахлевіч.
За детальною інформацією та допомогою з оформленням пакета документів звертайтеся до рекрутингових підрозділів найближчих територіальних центрів комплектування.
Закарпатська ОВА