Україна та світ вимагають від Білорусі звільнити Протасевича

Опубліковано:

У Міністерстві закордонних справ України звернулися до білоруської сторони з вимогою звільнити опозиційного журналіста та блогера Романа Протасевича, якого затримали в аеропорту Мінська. Також в Україні заявили про припинення авіасполучення з Білоруссю.

Білоруська опозиціонерка Світлана Тихановська заявила, що повідомила про інцидент в офіс Ryanair і Міжнародну організацію цивільної авіації, “вимагаючи почати розслідування за фактом події та вжити заходів аж до виключення Білорусі з Міжнародної організації цивільної авіації”.

“Від сьогодні жодна людина, яка здійснює політ над Білоруссю, не може бути впевненою у своїй безпеці. Адже режим зловживає правилами повітряного сполучення заради того, щоб захоплювати незгодних”, — заявила Тихановська.

Одним із перших на цю ситуацію відреагував президент Литви Гітанас НауседаВін назвав затримання Протасевича “безпрецедентною подією” та закликав режим Лукашенка негайно звільнити журналіста.

“За цими огидними діями стоїть білоруський режим. Вимагаю терміново звільнити Романа Протасевича!”, — написав литовський лідер у Twitter.

А у Штатах назвали викрадення Протасевича «терактом» та розкритикували заяву RyanAir

Про Захід