Україна продовжить співпрацю з Естонією у впровадженні системи «електронної черги» на кордонах

Опубліковано:

Про це сьогодні йшлося під час зустрічі керівництва області з делегацією Естонської Республіки на чолі з Першим віце-спікером Рійгікогу Хелір-Валдором Сеедером.
Хелір-Валдором Сеедер: «В Естонії система «Електронна черга» працює на естонсько-фінському та естонсько-російському кордонах уже давно. Вона показала себе, як дуже ефективний спосіб контролю. Це буде дуже хорошою співпрацею, якщо ми зможемо запровадити такий досвід і у вас…»
Віктор Микита, голова Закарпатської ОВА: «Ми працюємо над цим питанням. Все майже готове до запуску такого проекту. Наразі шукаємо джерела фінансування щоб запустити цей процес. Впорядкувати чергу — це одне питання, а ліквідувати її — це інше. Тому важливо і збільшити кількість технічних засобів огляду по обидва боки кордону у наших сусідів у Словаччині та Угорщині».
Володимир Чубірко, голова Закарпатської обласної ради: «Сьогодні на наших кордонах величезні черги, які, безперечно, заважають нормальному руху транспорту. Це пов’язано з тим, що росія блокує наші морські транзитні коридори. Відповідно, маса товаропотоку пішла суходолом через західні області, у тому числі і через нашу. Тому ми маємо комплексно підійти до цього питання, окрім запровадження «електронної черги», збільшивши у тому числі і кількість пунктів пропуску з Угорщиною, Румунією та Словаччино, які межують із Закарпаттям».
Мирослав Білецький, перший заступник голови Закарпатської ОВА: «Наразі визначається найбільш оптимальна технічна конфігурація реалізації сервісу. Плануємо до кінця року фіналізувати всі документи, необхідні для державної реєстрації проєкту МТД у Секретаріаті Кабінету Міністрів, а вже далі перейти до практичної фази створення сервісу, що має забезпечити управління чергою та прогнозований час перетину кордону вантажівками у пунктах пропуску «Чоп (Тиса)» та «Ужгород». Вдячні за рішення зі свого боку вести перемовини зі Словаччиною, Угорщиною, Румунією, Польщею щодо необхідності синхронізації процесів і запуску такого сервісу і в межах пунктів перетину цих країн».
Довідково
Система «Електронна черга перетину кордону» працює у двох напрямках. За першим, стати у чергу, можна у сервісній зоні поблизу КПП. Там перевізник реєструється та отримує місце в електронній черзі. Їхати до кордону він може, коли на табло з’явиться його номер.

За другим способом можна зареєструватися на порталі проєкту. Після цього перевізник отримує повідомлення із датою і часом, коли він може їхати на КПП. Передбачається, що така послуга буде платною і коштуватиме близько 10-15 євро.
Пресслужба Закарпатської обласної ради

Про Захід