У жовтні на Закарпатті прикордонники виявили понад 100 підроблених COVID-сертифікатів

Опубліковано:

Про порядок перетину кордону в умовах карантину та виявлення підроблених COVID-сертифікатів на брифінгу в Закарпатській ОДА розповіли представники відділів прикордонного контролю Чопського і Мукачівського прикордонних загонів.

Сергій Шинкарьов, заступник начальника відділу організації прикордонного контролю штабу Чопського прикордонного загону, повідомив про зміни до Постанови КМУ № 1236, які стосуються карантинних обмежень.  Так, невакциновані громадяни та іноземці при перетині державного кордону повинні показати працівнику прикордонної служби активований застосунок «Вдома». Інакше – їх відправлятимуть на 14-денну обсервацію, а іноземцям відмовлятимуть у в’їзді на територію України.

Особа повинна зробити ПЛР-тест або тест на антиген, інформація про результат тестування з’явиться в додатку. Якщо він буде негативний – застосунок можна видаляти, якщо позитивний – варто звертатися до сімейного лікаря.У разі, якщо особа з будь-яких причин не зробила тест після перетину кордону, через 72 години додаток деактивується, а інформація автоматизовано передається до правоохоронних органів.Особи, які мають документ, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації чи щеплення однією дозою дводозної вакцини («жовтий» сертифікат), не підлягають самоізоляції.

Прикордонники перевіряють наявність ПЛР- та експрес-тестів, сертифікатів про вакцинацію від COVID-19 в осіб, які перетинають кордон.

«У разі встановлення ознак підробки сертифіката, повідомляємо поліцію. Наше завдання – виявити ці підроблені документи. Так, за останній місяць працівники Чопського прикордонного загону виявили 95 випадків, коли особи показували підроблені сертифікати. Деякі з них містили ознаки підробки документа, інші було видано у незаконний спосіб», – зауважив Сергій Шинкарьов.  

Як повідомив заступник начальника відділу організації прикордонного контролю штабу Мукачівського прикордонного загону Володимир Крещенко, на 6 КПП, які перебувають у межах їхньої відповідальності, у жовтні виявили 15 підроблених COVID-сертифікатів.

«Останні два підроблені документи про вакцинацію були виконані високотехнічним способом – шляхом створення фейкової сторінки Єдиного порталу державних послуг. Тобто під час сканування коду відбувалася переадресація на імітацію Дії», – наголосив Володимир Крещенко.Перевіряючи COVID-сертифікати, закарпатські прикордонники застосовують технічні засоби та відомчі бази даних, що значно пришвидшує та спрощує цей процес.

Закарпатська ОДА

Про Захід