Регіональні Новини Соціум

У Закарпатській ОДА відбулася двостороння зустріч міністрів України та Угорщини

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба та міністр закордонних справ і зовнішньої торгівлі Угорщини Петер Сіярто провели робочу зустріч в стінах Закарпатської ОДА. Про її результати вони розповіли на брифінгу для журналістів.

“Мета нашого діалогу забезпечити насичену, динамічну і результативну взаємодію між Україною та Угорщиною. Ми уже багато досягли в цій сфері: ми відновили довіру у нашому діалозі, ми провели змістовне засідання двосторонньої економічної комісії, ми почали рух в реалізації спільних інфраструктурних та торговельних проєктах. І сьогоднішня зустріч це продовження результативної традиції”, – сказав Кулеба.

Мова йде про ефективну роботу трьох контактних груп: з питань національних меншин, з питань освіти та з питань транскордонного співробітництва в рамках якої мова йде про розвиток інфраструктури і спільні дії з розбудови пунктів пропуску на кордоні.

Також домовились структурувати взаємодію у програмах співробітництва, які реалізує Угорщина в Закарпатській області. Мова йшла про підготовку і проведення бізнес-форуму торговельних компаній під егідою обох відомств.

“Ми хочемо більше торгівлі, більше людських контактів, інфраструктурних проєктів, політичних контактів між Україною і Угорщиною. Це спільна позиція з паном Сіярто”, – додає Кулеба.

Петер Сіярто зазначив, що за 6 років у Закарпаття вкладено 90 мільярдів форинтів.

“Ми готові співпрацювати. Для того щоб вирішити проблеми необхідно робити багато кроків і ми хочемо позитивних результатів. З нашого боку ми і далі будемо допомагати. Ми визнаємо територіальну цілісність, підтримуємо газові поставки, які йдуть в Україну, забезпечуємо транзит для подорожей в Європу і в місії ОБСЄ одна з найбільших груп це угорські фахівці. Я підтримую думку колеги, що Закарпаття треба зробити спільним надбанням України і Угорщини. Це має забезпечити українським угорцям права меншин, які закладені у європейські закони”, – каже Сіярто.

Також міністр додав, що Угорщина готова співфінансувати реконструкцію берегівської лікарні, готові узяти участь в побудові об’їзної дороги в Берегові і до кордону, готові до реконструкції мосту на КПП “Чоп-Загонь”, і готові до 2021 року добудувати автостраду М3 до українського кордону.

“Про Захід”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

− 4 = 1