Закарпатські новини Політика

У Закарпатській облраді та Ужгородській міськраді депутатів не відкликали, керівників не змінювали

Під час роботи каденції 2015-2020 років на Закарпатті не було спроб відкликати депутата з обласної ради, не пробували цього робити й у міськраді Ужгорода. Хоча формальні причини для відкликання певних обранців є, адже в обох радах є депутати, які не відвідують сесій. В Ужгороді один обранець спробував добровільно скласти свої повноваження, але міський голова завадив.

Не депутат області, бо депутат парламенту

У Закарпатській обласній раді у нинішній каденції лише один депутат достроково припинив свої повноваження – Владіслав Поляк, оскільки у липні 2019 року його обрано депутатом парламенту від одномандатного округу №73. 

До слова, відмовився бути депутатом облради й інший нардеп – Віктор Балога, який балотувався до крайового парламенту як кандидат №1 у списку “Єдиного Центру”. Ця партія набрала на місцевих виборах до облради найбільше голосів. Але тут інша історія: у 2015 році Віктор Балога, як чинний парламентар, одразу відмовився від мандату в обласній раді та продовжив роботу в парламенті.

Щодо кандидата №1 від партії “Єдиний Центр” до Ужгородської міської ради, то ним у 2015 році був ректор Ужгородського національного університету Володимир Смоланка. Він також одразу відмовився від депутатського крісла в раді, тобто – не набував повноважень депутата.

Злісні прогульники

Однією із підстав відкликання депутата, згідно із Законом, є пропуск протягом року більше половини пленарних засідань ради або засідань постійної комісії, невиконання депутатом без поважних причин обов’язків депутата місцевої ради у виборчому окрузі. 

У цьому контексті у Закарпатській обласній раді є три “кандидати на відкликання” – Геннадій Москаль (фракція “БПП. Солідарність”), Василь Лазоришинець (фракція “Єдиний Центр”), Петро Ільницький (фракція “Відродження”). Саме ці три обранці, за даними електронної реєстрації, наданої у відповідь на інформаційний запит, протягом 2019 року та у 2020 році на жодному із восьми засідань не реєструвалися. Кажучи простіше, не приходили на сесії. 

В Ужгородській міській раді, за даними електронної реєстрації, у 2019 та у 2020 роках засідань не відвідував депутат Іван Волошин (фракція “Європейська партія України”). На початку цього року стало відомо, що депутат у міжнародному розшуку

За інформацією голови Закарпатської обласної виборчої комісії Миколи Сличка, у період із кінця 2015 року до квітня 2020 року до комісії не надходили документи щодо процедури відкликання чинних депутатів обласної ради за народною ініціативою.

За інформацією голови Ужгородської міської виборчої комісії Якова Чернобука, повідомлень про відкликання за народною ініціативою депутатів міськради у період із 2015 року до 1 квітня 2020 року не надходило. 

Спроби скласти мандат в Ужгороді не вийшло

За інформацією із Ужгородської міської ради, протягом нинішньої каденції зафіксовано дві заяви від депутатів про добровільне складання своїх повноважень: Станіслава Пономарьова (фракція “Відродження”) та Віктора Любара (фракція “ПАТРІОТ”). Перший відкликав свою заяву того ж дня, що й подав – 2 березня 2016 року. 

Щодо Віктора Любара, який зареєстрував свою заяву 17 травня 2017 року, вже наступного дня – на черговій сесії, питання винесли на розгляд депутатів. 19 голосами “за” депутати підтримали заяву про звільнення. Втім міський голова невдовзі на таке рішення наклав вето. Відтак станом на сьогодні Віктор Любар лишається депутатом. Втім, не часто відвідує засідання. Згідно із даними елекронних голосувань, якщо взяти друге півріччя 2019 року, брав участь у засіданнях ради у липні та листопаді. Відповідно, на засіданнях вересня, жовтня, грудня депутата не зареєстровано. Цього року не зафіксовано присутності Віктора Любара на засіданнях сесій у березні та квітні, а от лютому обранець брав участь у голосуваннях.

Незмінне керівництво

Загалом робота рад каденції 2015-2020 років в обох радах – і Закарпатської обласної, і Ужгородської міської, запам’ятається не лише незмінністю депутатів (за одним винятком), а й незмінністю керівництва. 

Так, в Закарпатській обласній раді із часу початку роботи і до квітня 2020 року без змін трудяться обранці на посадах: голова обласної ради (Михайло Рівіс, обраний від “БПП. Солідарність”), перший заступник голови обласної ради (Йосип Борто, обраний від “КМКС. Партії угорців України), заступник голови обласної ради (Петро Грицик, обраний від “Відродження”), голова комісії з питань бюджету (Василь Кошеля, обраний від “Відродження”). За згаданий період не зафіксовано спроб замінити депутатів на цих оплачуваних посадах облради. 

В Ужгородській міській раді з часу початку роботи і до квітня 2020 року на посаді секретаря ради працює депутатка, обрана від партії ВО “Батьківщина”, Андріана Сушко. 

Не змінювався за час каденції і міський голова, обраний від партії “Відродження”, Богдан Андріїв. Лише одного разу – 13 липня 2017 року – у сесійній залі прозвучала ініціатива щодо дострокового припинення повноважень міського голови. Згідно з даних протоколу засідання, позафракційний депутат Віктор Щадей (обраний від “Батьківщини”) наполягав на включенні питання до порядку денного. Втім за пропозицією депутатів із фракцій “Патріот” та “Відродження” депутати не проголосували за включення цього питання до порядку денного через, нібито, невідповідність законодавству. Більше це питання на засіданнях сесій міськради не розглядалося.

ГМ “ОПОРА”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

− 2 = 3