У Закарпатській обласній лікарні відкрили виставку лікаря-труента Богдана Гавати (Фото)

Опубліковано:

З нагоди Дня медичного працівника у Закарпатській обласній клінічній лікарні імені Андрія Новака відкрили виставку лікаря-труента, кандидата медичних наук, Богдана Гавати.

Це вже друга виставка, яка почала діяти у прес-центрі медзакладу, присвячена діяльності лікарів-труентів.

Богдан Гавата народився 20 червня 1924 року в Івано-Франківську. Після закінчення війни вступив до Станіславського медичного інституту, де був запрошений працювати на кафедру анатомії лаборантом. У 1957 році з дружиною-лікарем був направлений на роботу в Закарпатську область головним лікарем дільничної лікарні в гірському селі Чорноголова Великоберезнянського району.

Він багато зробив для селян: домігся відкриття лабораторії, аптеки, пологового відділення, стоматологічного кабінету. З 1960 року Богдан Гавата працював асистентом кафедри анатомії людини Ужгородського державного університету, а у весь вільний час віддавався творчості. Його картини виставлялися в містах України та навіть Порт-Артурі (Китай). Він першим розробив унікальний метод пластилінової реконструкції органів та анатомічних структур, які зараз знаходяться в музеї анатомії.

Виставку Богдана Гавати можна переглянути протягом серпня у прес-центрі лікарні, попередньо звернувшись до адміністрації закладу.

Закарпатська обласна клінічна лікарня імені Андрія Новака

Про Захід