У Закарпатській обласній лікарні провели операцію з реплантації пальця (Фото 18+)

Опубліковано:

В опіковому відділенні Закарпатської обласної клінічної лікарні імені Андрія Новака виконали рідкісну операцію з реплантації пальця, які не проводяться в інших лікувальних закладах області.

Молодик з необережності відітнув собі сокирою вказівний палець на кисті руки.

«Пацієнт був госпіталізований з одного з сіл Ужгородського району. На перший погляд, це ушкодження здається менш травматичним, ніж наприклад,  травма після циркулярної пили, про які ми вже повідомляли, але його реплантація більш складна у технічному виконанні. Нам приходиться зшивати маленькі судини пальця, діаметром 1 мм, нерви та інші тканини. Ці операції виконати важче, адже вони потребують спеціальних навиків, операційних мікроскопів, нам вдалося це успішно виконати. Якщо по європейським стандартам реплантація одного пальця займає 2-3 години, то в цьому випаду ми вклалися в терміни, операція тривала до 2-х годин. У післяопераційному періоді ускладнень не було і пацієнт був виписаний додому, до подальшого огляду лікарем» – розповідає завідувач  відділення Закарпатської обласної клінічної лікарні Андрій Погоріляк.

За словами Андрія Йосиповича, реплантаційна хірургія потребує підготовки не тільки в одній вузькій галузі, наприклад, в травматології чи ортопедії.

«Ми відновлюємо кістки, сухожилки – як травматологи-ортопеди, нерви – як нейрохірурги, судини – як судинні хірурги, заміщуємо тканини іншими – як пластичні хірурги. Ми пишаємося тим, що до таких операцій не залучаємо нікого, а в повному обсязі вони виконуються лікарями нашого закладу», – зазначив Андрій Погоріляк.

Розмовляла Вікторія Андрусяк

Про Захід