У вересні у Львівській громаді проведуть профілактику сказу для диких тварин

Опубліковано:

У вересні на території Львівської громади розпочинають осінню імунізацію диких тварин проти сказу. На території трьох філій мисливських господарств розкладуть приманки з вакциною. В такий спосіб фахівці Держпродспоживслужби традиційно проводять профілактику сказу на території Львівської громади та усієї області.

Для імунізації диких тварин від сказу використовують пероральну вакцинацію. Для цього на території мисливських угідь, які частково розташовані на території Львівської громади, розкладають спеціальні вакцини-приманки. Пероральну імунізацію диких м’ясоїдних тварин проводять щороку весною та восени. Вакцини-приманки розташовують на узліссях, на узбіччі доріг, біля річок, на сільськогосподарських та мисливських угіддях тощо.

В Головному управлінні Держпродспоживслужби у Львівській області зазначають, що цьогоріч заходи з імунізації диких м’ясоїдних тварин від сказу проведуть у вересні на території  Львівської громади та області.

«Для імунізації використають вакцину «Орісвак» вітчизняного виробника ТОВ «УКРВЕТПРОМПОСТАЧ». Вакцинацію проведуть на площі 56 км2 Львівської громади, а в області – 12,194 тис. км2. Відповідно до розробленої схеми на кожен квадратний кілометр розмістять 25 доз вакцин. Загалом на Львівщині буде розповсюджено 304 850 доз вакцини.

Такі заходи забезпечать створення стійкого імунітету у диких тварин, які є основними розповсюджувачами збудника сказу та значно покращать епізоотичну ситуацію в громаді», – певнять в управлінні Держпродспоживслужби у Львівській області.

Фахівці зазначають, що вакцина-приманка безпечна як для свійських і домашніх тварин, так і для людей. Зовні вона має вигляд невеликих брикетів розміром з сірникову коробку із запахом м’ясо-кісткового борошна, а всередині є желеподібна капсула з антигеном вірусу сказу.

Після поїдання вакцини, через 21 день, у тварин формується імунітет від сказу, який зберігається щонайменше 1 рік. Вакцини не викликають захворювання у молодих тварин, не виділяють вакцинний вірус зі слиною, безпечні для природного середовища та стабільні в польових умовах. 

Держпродспоживслужба просить мешканців з розумінням  поставитись  до заходів з вакцинації диких тварин. А якщо ви знайшли брикет з вакциною, не беріть його до рук, не руйнуйте та не переносьте на інше місце, а залиште для тварин. 

Нагадаємо, в травні 2024 року на території Львівської міської територіальної громади провели весняну кампанію імунізації диких тварин. 

Довідка

Сказ – це особливо небезпечне вірусне захворювання всіх теплокровних тварин і людини, яке характеризується ураженням центральної нервової системи та закінчується летально.

Основним джерелом збудника сказу є інфіковані дикі м’ясоїдні тварини, зокрема лисиці. Неконтрольоване розмноження диких тварин зумовлює постійні контакти з безпритульними тваринами (собаками і котами) та поширення сказу в населених пунктах.

Львівська міська рада

Про Захід