У Тернополі відбувся семінар щодо особливостей розслідування кримінальних проваджень

Опубліковано:

Про особливості організації досудового розслідування, процесуального керівництва та підтримання публічного обвинувачення у кримінальних провадженнях, пов’язаних з домашнім насильством.

Серед учасників семінару – слідчі поліції, дізнавачі, представники прокуратури та центру з надання безоплатної правової допомоги.

За словами заступника начальника ГУНП – начальника слідчого управління Андрія Ткачика, з початку війни на Тернопільщині значно зросла кількість злочинів, пов’язаних з домашнім насильством. Це підтверджує зареєстрована статистика: у 2022 році було задокументовано близько 100 фактів, у 2023 році – понад 180, а в 2024 році – понад 300.

Саме тому належне розслідування фактів домашнього насильства, притягнення кривдників до передбаченої законом відповідальності та зміна їх поведінки є одним із чотирьох основних напрямків реалізації державної політики у сфері запобігання та протидії випадкам домашнього насильства, що визначені статтею 5 Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству».

Присутні також наголосили, що при здійсненні досудового розслідування у таких кримінальних провадженнях важливо враховувати кращі міжнародні практики, нормативно-правові акти та судові рішення. 

Одним із важливих аспектів семінару було обговорення шляхів доступу потерпілих від домашнього насильства до системи безоплатної правової допомоги. Спеціалісти підкреслили важливість належного інформування громадян про їх право на безкоштовну правову допомогу, особливо в умовах, коли потерпілі знаходяться в уразливому становищі. З 19 грудня цього року набув чинності закон України, який посилює механізм захисту постраждалих, насамперед від гендерно зумовленого та домашнього насильства.

Відділ комунікації поліції Тернопільської області

Про Захід