У Сваляві найближчим часом відремонтують мережу водопостачання та водовідведення

Опубліковано:

Сьогодні голова облради та керуюча справами і депутат обралди від Свалявщини Мирослава Ливч обговрили з представниками Свалявської ТГ хід реалізації проєкту «Стале управління водними ресурсами: шлях ревіталізації Західної України та Східної Польщі».

Проєкт, який передбачає реконструкцію мережі водовідведення, започатковано у 2018 році. Тоді ж виготовлено проектно-кошторисну документацію. А у 2020 році КП «Агенція регіонального розвитку Закарпатської області» облради разом зі Свалявською райрадою подало проєкт на програму «Польща-Україна».
За словами Мирослави Ливч, ідеться про реконструкцію водопровідної станції у місті Свалява по вулиці Донського та реконструкцію мереж водопостачання та водовідведення по вулиці Ярослава Мудрого у одному ПКД та реконструкцію мереж водопостачання по вулицям Волошина, Менделєєва, Машкіна та Шерегія — у другому.
Загальна вартість проєкту склаладає 880 тисяч євро. У зв’язку з тим, що з часу виготовлення проєктно-кошторисної документації, курс євро значно зріс, вирішено відкоригувати кошторис, дофінансувати 10% від його вартості з місцевих бюджетів та успішно реалізувати заплановане.
Для узгодження всіх питань днями буде проведено зустріч з головним партнером — Волинською військовою адміністрацією. Крім неї та Свалявської ТГ у проєкті, загальною вартістю близько 8 мільйонів євро, беруть участь Рівненська ОВА, Тернопільська міськрада та гміна Скербешув Люблінського Воєводства Польщі.
До слова, напередодні Нового Року очільник облради Володимир Чубірко та маршал Люблінського воєводства Ярослав Ставярський підписали угоду про співпрацю, що сприятиме реалізації проектів Програми Польща-Україна 2021-2027рр., серед яких – вагомі інфраструктурні ініціативи.
«Не секрет, що нині системи водопостачання потребують не лише капремонту, в т.ч. і станцій знезалізнення, а також – будівництва нових комунальних мереж для забезпечення населення якісною питною водою. Тому для мене особисто, це велика перемога! Невдовзі, завдяки реконструкції мереж водопостачання та водовідведення, вдасться забезпечити свалявчан якісною питною водою. І, що також важливо, – без значного фінансового тягара на місцевий бюджет», — зауважила керуюча справами облради. Свалявська міська рада

Про Захід