У Словаччині тривають Дні України

Опубліковано:

Цього тижня у словацькому місті Кошіце тривають заходи присвячені «Дням України 2022 у Кошицях». Це унікальний міжнародний транскордонний проєкт, який реалізується 8 рік поспіль у Словаччині, та спрямований на підтримку розвитку транскордонного співробітництва між Україною та Словацькою Республікою.

Головний організатор заходу – Асоціація FEMAN, яка у своїй діяльності націлена на розвиток та просуванні культури, транскордонному співробітництві, соціальній допомозі групам, що знаходяться в несприятливих умовах, дітям та молоді, міжнародній діяльності та побудові нових контактів.

Україна є ключовим партнером для Словаччини, а також для Європейського Союзу. Завдяки географічному розташуванню Словаччина пропонує Україні доступ до європейських ринків, у цьому випадку має особливе становище містo Кошице, яке завдяки своєму стратегічному розташуванню та інфраструктурі є воротами до України та Європейського Союзу.

У рамках проекту Асоціація міст та муніципалітетів Словаччини провела «День самоврядування Словаччини та України».

Серед представників України на заходах – заступник голови Закарпатської обласної ради Андріана Сушко.

У рамках 8 року «Днів УКРАЇНИ 2022 у Кошицях» заплановані культурні, спортивні заходи, різноманітні презентації. Організатори зазначають, що також планується провести традиційний «СЛОВАЦЬКО – УКРАЇНСЬКИЙ ФОРУМ / СУФ2022», орієнтований на співпрацю суб’єктів господарювання та місцевої влади, розвиток туризму, економіку, співпрацю в галузі освіти, безпеку місцевого самоврядування та програми фінансової підтримки розвитку транскордонного співробітництва.

Пресслужба Закарпатської обласної ради

Про Захід