У румунському Сігету-Мармацієй звучали українські колядки (Фото)

Опубліковано:

Яскравий і колоритний 31-й Фестиваль колядок, традицій і зимових звичаїв українців відбувся у місті Сігету-Мармацієй у Румунії.

На запрошення організаторів у рамках транскордонного співробітництва участь у заході взяли: ректорка Академії культури та мистецтв, професорка Наталія Шетеля, керуюча справами Закарпатської облради Мирослава Ливч та директор департаменту культури ОВА, заслужений артист України Євген Тищук, які у своїх промовах під час відкриття дійства передали вітання від керівництва області та висловили подяку румунському народу за підтримку і всебічну допомогу Україні в контексті великої війни, яка триває 690 днів.

Мета фестивалю – зібрати українські громади з усіх куточків світу та продемонструвати автентичні традиції, душевні колядки та зимові звичаї, які є невіддільною частиною культурної ідентичності нації.

Серед запрошених – представники Уряд й Парламенту Румунії та України, Світового та Європейського конгресу українців, науковців, митців тощо.

Захід розпочався із Літургії у місцевій українській православній церкві, відтак відбулися інші програмні заходи. Зокрема, традиційний парад-хід у яскравих національних костюмах та великий колядницький концерт у місцевому парку, де виступили мистецькі колективи Румунії, України, Угорщини, Молдови – всього понад 700 учасників.

Викладачки Анастасія Вишневська і Марʼяна Матейко АКіМ виконали «Коляда, коляда» Ірини Федишин, зірвавши шквал оплесків та додавши гарного настрою присутнім. А творчий колектив вишу потішив публіку улюбленими різдвяними колядками. Зокрема, «Нова радість стала», «Святкує Вкраїна», «Сумний святий вечір». Радісно і натхненно звучала у виконанні юних артистів і величальна колядка «Добрий вечір тобі…!».

Дійство організував і провів Союз українців Румунії.

Департамент культури Закарпатської ОДА

Про Захід