Новини Західної України

У Рівненській області помер останній учасник першого бою УПА

Про це повідомив на своїй сторінці у фейсбуці начальник відділу національно-патріотичного виховання Міністерства молоді та спорту України Микола Ляхович.

“Сумна новина від земляків… Відійшов у вічність Степан (Олександр) Сидорович Бакунець (Шмалюх) – останній стрілець Першої сотні бандерівських боївок ОУН(б), учасник першого бою бандерівців в лютому 1943 року в м. @Володимирець на Рівненщині, багатолітній політв’язень сталінських концтаборів, незламний борець за Волю і Незалежність України”, – пише Микола Ляхович.

Народився Степан Сидорович 27.08.1925 р.н. с. Тинне Сарненського р-ну, і саме в садибі його батьків на хуторі Нетуша, в жовтні 1942 року було засновано перший вишкіл під назвою “Холодний Яр”, для старшин майбутніх боївок ОУН(Б). Після сталінських концтаборів жив з дружиною (теж була в’язнем сталінських концтаборів за українську боротьбу) в с. Кураш, Дубровицького р-ну Рівненщини, де до останніх днів доглядав братську могилу вояків УПА які в 1943 році полягли в боях з німецькими і московськими окупантами.

Похорони провели сьогодні у селі Кураш Дубровицького р-ну Рівненської області.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

− 3 = 2