У рамках проєкту «Казки Закарпаття. Легка мова» казки читали волонтери (Фото)

Опубліковано:

В Ужгороді триває робота над проєктом «Казки Закарпаття. Легка мова», підтриманим Українським культурним фонду. Літературний куратор Олександр Гаврош відібрав п’ять оригінальних народних казок, які в жовтні мають вийти у світ окремими ілюстрованими книжками. Оскільки згадані видання розраховані на людей, що мають труднощі з читанням, то до співпраці залучили Товариство захисту осіб з інвалідністю “Надія” м. Ужгород , до якого входять сорок родин в обласному центрі.

Люди з інтелектуальними порушеннями погодилися бути волонтерами цього унікального проєкту, адже досі в Україні літературно-художні видання для них не виходили.
Робота над казками проходила нелегко і в різні етапи. Досить сказати, що ужгородський письменник створив уже п’ятий варіант текстів, які суттєво відрізняються від початкового. Читання казок із волонтерами відбувалися в групі та індивідуально під керівництвом психолога Ольги Принцовської, після чого наставала чергова адаптація казок. Нарешті текстова робота виходить на фінішну пряму і в знак подяки всім учасникам читань, які виступили в якості тестувальників, керівник проєкту «Інклюзивне літературно-художнє видання «Казки Закарпаття. Легка мова» Лариса Шувалова вручила посвідчення волонтерів.


Олена Слиган, керівник Товариства захисту осіб з інвалідністю «Надія», говорить про великий позитивний ефект від такої співпраці: «Ми дуже радіємо, коли нас запрошують до спільної діяльності. Наша молодь потребує спілкування, прагне бути потрібною. І в цьому проєкті вони відчувають, що є головними експертами, що ці книжки творяться саме для них».
Надалі робота над казками переноситься до майстерні ужгородської художниці Олександри Гаркуші, яка виступає у згаданому проєкті як ілюстраторка та видавчиня.

Про Захід