Анонси Афіша Культура Регіональні Новини Соціум

У Рахові відбудеться фестиваль “Карпатська Україна” (Афіша)

17-19 жовтня у Рахові відбудеться музично-патріотичний фестиваль «Карпатська Україна». Захід присвятять незалежній державі – Карпатській Україні. Боротьба за неї велася у 1938-1939 роках. Своїми життями заплатили біля тисячі карпатських січовиків.

Захід проводитиметься втретє, але на новому місці (попередні рази його проводили в Ужгороді). На «Карпатську Україну» приїдуть виконавці та історики з цілої України.

Найважливіші події відбудуться 18 і 19 жовтня, – розповідає програмний директор фестивалю Валерій Гладунець. – Зокрема, у великій залі райдержадміністрації організуємо історичний диспут присвячений Карпатській Україні. Після цього відомий кобзар Тарас Компаніченко проведе лекцію-концерт «Пісні української революції 1917-1921 рр». Програма присвячена 100-річчю Української революції 1917-1921 років. Її  розробити спільно з Інститутом національної пам’яті і презентували на початку року. Проект встиг багатьма полюбитися.

Вечірня музична програма перебазується на площу біля районного будинку культури. Виступлять кобзарі (Михайло Хай, Андрій Ляшук, Тарас Силенко) та музичні колективи: «Варйон» з народними танцями, «PoliКарп», «OLEUM», «Кораллі». Завершить день нічний кінопоказ у будинку культури.

Також на фестивалі виступатимуть гурти «Телері», «Горяни», «Край» та «Тінь Сонця».

Суботнього ранку всі охочі зможуть поїхати автобусами на Яблуницький перевал, де вшанувати героїв Карпатської України. Після того програму в Рахові продовжать зустрічі з істориками та презентація книги професора Михайла Хая «Микола Будник і кобзарство» – про епічну кобзарсько-лірницьку традицію українців та Панотця Київського кобзарського цеху Миколу Будника.

МО Глечик

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

+ 32 = 34