У поліції розглядають усі зверння щодо порушень виборчого законодавства

Опубліковано:

Правоохоронці Закарпатської області повідомляють, що до них надішло 203 повідомлення про можливі правопорушення від початку виборчого процесу.

Відкрито 5 кримінальних проваджень, складено 34 адмінпротоколи. Від учора, 20 липня, який був днем тиші, 32 рази надходила інформація щодо можливих порушень. Усі вони внесені до журналу Єдиного обліку, за фактами розпочато перевірки: одне кримінальне провадження за фактом можливого підкупу виборців (місто Чоп) і складено один адміністративний протокол (місто Берегово) за ст.212-10 КУпАП (Порушення обмежень щодо ведення передвиборної агітації). 

Складено 34 адмінпротоколи за фактами невідповідності агітаційних матеріалів вимогам закону та незаконної агітації. Рішення щодо них прийматиме суд. 
Також розпочато 5 кримінальних проваджень: 4 – за фактами підкупу виборців (ст.160 Кримінального кодексу України) в Ужгороді, Чопі та Виноградові, одне – за фактом викрадення агітаційного банера одного з кандидатів у Великому Березному (ст.185 ККУ). 

За підкуп виборців (ст.160 Кримінального кодексу України) передбачено покарання від штрафу до позбавлення волі строком від 5 до 7 років. 
Кримінальну відповідальність передбачено за перешкоджання здійсненню виборчого права (ст.157 Кримінального кодексу України), за неправомірне використання виборчих бюлетенів, фальсифікації під час підрахунку голосів (ст.158 ККУ), за порушення таємниці голосування (ст.159 ККУ) тощо.

Відділ комунікації поліції Закарпатської області

Про Захід