У Почаївській лаврі літургія відбулася за участі значної кількості вірян (Фото)

Опубліковано:

Люди практично не дотримувалися дистанції і поприходили без масок, інформує поліція Тернопільської області.

  Факт невиконання карантинних заходів зафіксували поліцейські в Почаївській Свято-Успенській лаврі, що на Кременеччині. Божественна літургія відбулася за участі значної кількості вірян, які не дотримувалися дистанції.   Згідно із попередніми домовленостями з духовенством Почаївської лаври, богослужіння мало проводитися з виконанням усіх умов та правил карантину. Прихожани мали перебувати на прилеглій території, а не в  храмі.   Більшість людей прийшли на святкову відправу з індивідуальними засобами захисту, а тим, хто їх не мав – правоохоронці роздавали заздалегідь підготовлені маски.  

  Пасхальне богослужіння розпочалося о 23-й годині. В цей час поліцейські зафіксували скупчення людей у храмі, ще кілька десятків прихожан перебували на вулиці. Переважна більшість не дотримувалися дистанції.  

  Під час релігійної відправи духовенство відчинило двері монастиря і віряни, всупереч встановленим обмеженням, почали заходити всередину. В зв’язку з цим були посилені поліцейські заходи задля мінімізації можливого зараження людей.   Великоднє богослужіння завершилося близько 4.30 – і прихожани  розійшлися.

  В зв’язку з порушенням карантинних норм розглядається питання щодо внесення даного факту до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Тільки нещодавно коронавірус діагностували у священника та його дружини, які співають в хорі лаври. Загалом було підтверджено 8 випадків інфікування COVID-19 в Почаєві.

Про це 16 квітня під час засідання обласної комісії з техногенної безпеки при Тернопільській облдержадміністрації повідомила головний санітарний лікар області Оксана Чайчук. За її даними, коронавірус діагностували у священника та його дружини, які співають в хорі лаври. Інфікована дружина отця працює в бухгалтерії Шумської районної лікарні. Згодом під час тестування контактних осіб коронавірус виявили в головного лікаря Шумської райлікарні. Під час засідання комісії Чайчук поскаржилася, що станом на вчора списку хористів у лаврі так і не надали, що ускладнює роботу з виявлення та тестування контактних осіб.

Про Захід