У мукачівській бібліотеці для дітей до Дня велосипеда представили книжкову новинку

Опубліковано:

Сьогодні 3 червня відзначається Всесвітній день велосипеда. Для юних велосипедистів книжкова новинка

Татуся Бо
Пригоди Крутелика, або Звідки приїхав перший велосипед

Книжка Татусі Бо — це весела й пізнавальна мандрівка, з якої малюки дізнаються всі таємниці велосипедів: звідки вони з’явилися, які бувають, що за секретний механізм спричинює їх рух і навіть те, який вигляд вони мали понад сто років тому.
Разом із Мишком і велосипедиком Крутеликом діти запам’ятають правила руху й заходи безпеки, яких треба дотримуватись повсякчас, і неодмінно забажають здійснити власну велоподорож.

Сідайте на велосипед і мерщій до бібліотеки за книгою

Інформаційна довідка

Всесвітній день велосипеда відзначається Генеральною асамблеєю ООН з 2018 р. за ініціативи соціолога Л. Сібільського, який спеціалізується на питаннях сім’ї, молоді, ролі жінок у сучасному суспільстві, глобальної бідності, зміни клімату, навколишнього середовища і спорту як інструмента соціальної інтеграції.

Мета свята – пропагувати і просувати використання велосипеду в якості одного із засобів фізичного виховання, поліпшення здоров’я і самопочуття, а також запобігання погіршення екологічної ситуації.

Велосипед (фр., від лат. velox – швидкий та нога) – колісний транспортний засіб, що його приводить в рух сила людських м’язів за допомогою ножних педалей і ланцюгової передачі, яка передається на ведуче(і) колесо(а).
Зазвичай велосипеди мають два колеса; бувають також триколісні велосипеди та інші, екзотичніші – одноколісні, чотириколісні тощо.

В Україні велосипед має низку похідних назв:
західно-українською – ро́вер;
східно-українською – ла́йба,
закарпатьскою українською – біциґлі,
західно-буковинською – колесо.
В даний час велосипед використовується не тільки як доступний транспорт, а й засіб для занять фізичною культурою і активним відпочинком. За приблизними підрахунками, у світі використовується понад мільярд велосипедів.

Велосипед – простий, недорогий, надійний і екологічно чистий вид транспорту, який використовується вже два століття. Він не тільки допомагає людям вести здоровий спосіб життя, але і сприяє дбайливому ставленню до навколишнього середовища і робить позитивний вплив на клімат.
Основний тип велосипеда визначається якістю покриття, по якому передбачається кататися на велосипеді. Велосипеди можна розділити на 3 основних групи для їзди по бездоріжжю, дорогах і шосе: гірський байк, дорожній байк, шосейник.

Гірські велосипеди призначені для їзди по пересічній місцевості з поганою якістю покриття. Конструкція і обладнання гірського велосипеда спрямовані на підвищення керованості, прохідності і комфорту в умовах підвищеної тряски.
Дорожні велосипеди призначені для їзди по асфальтовим або грунтовим дорогам.

Шосейні велосипеди призначені для їзди по шосе. Це найшвидший і легкий тип велосипедів.

Всесвітнійденьвелосипеда #WorldBicycleDay

Про Захід