У Мукачеві відзначили 105-річну монахиню Ольгу Ладжун

Опубліковано:

Вчора свій 105-ий День народження відзначила Ольга Ладжун, монахиня Чину святого Василія Великого з Мукачева. Сьогодні за дорученням Андрій Балога – Мукачівський міський голова її привітав та вручив почесну грамоту Мукачівської міської ради керуючий справами виконавчого комітету міської ради Олександр Лендєл.

Ольга Ладжун народилася у 1919 році у селі Руські Комарівці на Ужгородщині. У Першій світовій війні загинув її батько, залишивши маму саму з двома доньками. Через сімейні труднощі мати віддала дітей до сиротинця, де ними опікувалися сестри-монахині.

У 16 років Марія (таке було її світське ім’я) вступила до новіціату, прийняла монаший габіт і чернече ім’я Ольга. 28 серпня 1944 року вона склала вічні обіти. Після закриття монастиря у 1945 році сестра Ольга працювала бухгалтером, а з 1950 року викладала біологію в селищі Середнє.
Незважаючи на важкі часи та переслідування з боку радянської влади, сестра Ольга продовжувала жити монашим життям. У часі підпілля належала до підпільного монастиря сестер Василіянок у Мукачеві.
Сьогодні сестра Ольга (Марія) Ладжун проживає в монастирі м.Хуст, у тому ж будинку, де був сиротинець і в якому виховувалася.

Мукачівська міська рада

Про Захід