У Мукачеві провели нараду з керівниками закладів культури та мистецтв

Опубліковано:

Сьогодні заступницею Мукачівського міського голови Юлією Тайпс та начальницею відділу культури та молодіжної політики управління освіти культури та молодіжної політики Мукачівської міської ради Іриною Калій проведено виробничу нараду з керівниками підпорядкованих управлінню закладів культури та мистецтв Мукачівської міської територіальної громади.

Керівники закладів були проінформовані про виділені кошти з бюджету громади для створення умов розвитку галузі культури на 2023 рік – майже 60 млн.грн. передбачені на забезпечення функціонування закладів культури і мистецтв та виплати заробітної плати їх працівникам.

Особлива увага приділена мистецькій освіті. Зокрема, Програмою розвитку культури і мистецтв на 2023-2025 роки передбачено збільшення удвічі розміру щомісячних стипендій для обдарованих і талановитих дітей – з січня цього року 15 учнів мистецьких шкіл отримують по 3 тис.грн., а вже з нового навчального року до 20 зросте і кількість стипендіатів.

Прийнято рішення про стимулювання випускників мистецьких шкіл для вступу до вищих навчальних закладів, їм виплачуватиметься щомісячна стипендія у розмірі 2 тис.грн. Наразі розробляється положення про процедуру призначення стипендії.

Здобувачі мистецької освіти за рішенням виконавчого комітету Мукачівської міської ради на період дії воєнного стану не сплачують за навчання.

Також з 3 тис.грн до 5 тис.грн. збільшено розмір премії Мукачівської міської ради за ініціативу і творчість у галузі культури.

Під час зустрічі піднімалися питання щодо матеріально-технічної бази закладів культури та проведення нагальних поточних ремонтів, виконання поточних планів та надання звітності у чітко визначені терміни, висвітлення інформації про роботу на офіційних сторінках закладів у соціальних мережах, обговорено проведення найближчих культурно-мистецьких заходів тощо.

Про Захід