Культура Соціум

У Мукачеві оголосили конкурс на кращий в’їзний знак

В’їзний знак – своєрідна невелика візитна картка міста. Він каже про саме місто, його красу, чистоту і порядок. В’їжджаючи в будь-яку незнайому місцевість, перше, що ми зустрічаємо на своєму шляху, – це так званий в’їзний знак, який служить не тільки естетично привабливим елементом, а й своєрідним інформаційним щитом, що надає певну відомість про місто.

Він відноситься до елементів міського дизайну, без якого не обходиться практично будь-який населений пункт. Завжди приємно, пізнавально і разом з тим цікаво проїжджати населені пункти, при в’їзді в які розташовуються нестандартні в’їзні знаки. Та й після поїздки найбільше запам’ятовуються міста з унікальними знаками, а стандартні назви швидко забуваються.

За архітектурними правилами на в’їзному знаку розміщуються основні відомості, дати утворення населеного пункту, герб, карта і будь-яка інша інформаційна довідка. Його повинно бути добре видно за принципами фронтальної композиції як з боку в’їзду в місто, так і з боку виїзду з нього.

За ініціативою Андрія Балоги оголошено конкурс серед архітекторів на кращий в’їзний знак до міста, який би символізував його історію, славетне минуле. Ескізні пропозиції мають передбачати заходи щодо візуального сприйняття знаку в нічний час.

В’їзний знак рекомендується виконувати з довговічних матеріалів (бронза, граніт, природні камені тощо). У виконання скульптурної композиції перевага надається граніту, природному каменю, як довговічному матеріалу.

У більшості українських міст в’їзди стандартні: бетонні чи металеві літери, герб, інколи рік заснування.

До творчого процесу запрошують долучатися усіх бажаючих. Всі ескізні пропозиції розглядатимуться фахівцями архітектурно-містобудівної ради. Переможця буде визначено на конкурсній основі.

Пропозиції потрібно надсилати в ЦНАП, пл. О. Духновича, 2 м. Мукачево, або на email:[email protected], тел. для довідок 2-23-74.

Управління комунальної власності та архітектури МВК

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

− 5 = 4