У Львові врятували немовля з рідкісним порушенням обміну речовин (Фото)

Опубліковано:

Хлопчик задихався та практично не рухався. Медики Лікарні Святого Миколая обстежили дитину та ввели рятівну ін’єкцію гормонів.

На 12-ий день після народження синочка Максимка мама Юстина зауважила, що хлопчик почав погано їсти та блював. Жінка спершу подумала, що все – через зміну суміші для годування. Та коли дитя зблідло й майже не рухалось, викликала швидку допомогу.

З Яворівського району до лікарні Святого Миколая немовля доправили каретою швидкої в критичному стані – з шоком та утрудненим диханням. Лікарі відразу запідозрили, що у хлопчика – вроджене ендокринне захворювання. І після низки невідкладних аналізів та обстежень виявили гіперплазію кори наднирників.

Це вроджена патологія, при якій наднирники не виробляють достатньої кількості гормонів. Тому в дитини був дефіцит кортизолу – гормону, необхідного для підтримки всіх систем організму, а також регулювання добових ритмів та процесів обміну речовин. Захворювання – рідкісне та трапляється в однієї дитини з 12 тисяч. Відразу після народження патологія жодним чином не проявляється. Та вже за кілька тижнів діти втрачають вагу, знижується частота серцебиття, розвивається шок. Рятує таких пацієнтів лише замісна терапія. Тому хлопчику ввели ін’єкцію гормонів та його стан стабілізувався.

Зараз Максим добре почувається, він знову став активним та почав гарно їсти. Разом із мамою він уже повернувся додому. Хлопчик перебуває під спостереженням дитячого ендокринолога. Адже прийматиме замісну гормонотерапію.

Перше медичне об’єднання Львова

Про Захід