У Львові врятували немовля з аномалією

Опубліковано:

Рідкісна вроджена аномалія спровокувала у немовляти кишкову непрохідність та важкий крововилив у мозок. Оперували дівчинку у дитячій лікарні святого Миколая Першого медичного об’єднання Львова, де вона й народилась. Проблеми з кишківником почалися у Даринки одразу після появи на світ.

Дівчинка зригувала материнське молоко, а її животик щоразу здувало. Обстеження показало кишкову непрохідність, яку спричинила хвороба Гіршпрунга. Це вада кишково-шлункового тракту, що трапляється в одного з 5 тисяч новонароджених діток. При такій патології частина товстої кишки не має нервових закінчень. Тому м’язи в цій ділянці напружуються, а сама кишка звужується. Іноді в діток з такою патологією здорова частина кишківника починає працювати значно інтенсивніше. Так розвивається кишкова непрохідність, як у випадку Даринки. Тож стан дівчинки погіршувався буквально щогодини.

Хірургам довелось невідкладно виводити їй стому – щоби немовля могло покакати. Одночасно у дитини стався крововилив у головний мозок. Причина цьому – фізіологічні особливості новонароджених: якщо розвивається важке локальне захворювання, в мозку дитини на рівні шлуночків відбуваються зміни у нервових зв’язках, що спричиняє крововилив.

Близько місяця дівчинку рятували й виходжували спеціалісти відділення реанімації новонароджених, а згодом – патології новонароджених. Коли Даринці полегшало і вона почала самостійно їсти, разом із батьками дитя поїхало додому.

Впродовж наступних чотирьох місяців дівчинка мала зміцніти та набрати вагу: хірурги готували дитину до наступного етапу оперативного втручання. І ось спеціалісти Центру хірургії через пряму кишку видалили вражену ділянку кишківника – частину непрохідної кишки.

Зараз Даринка почувається добре. Вона повернулася додому та продовжує відновлюватись. За місяць на неї чекає ще одне втручання – лікарі ліквідують стому, аби маля могло самостійно какати

Львівська міська рада

Про Захід