У Львові створять вишкільні центри для старшокласників

Опубліковано:

Для якісного вивчення військової справи та домедичної допомоги на базі кількох львівських шкіл хочуть створити вишкільні центри.

Станом на зараз у 10 та 11 класах Львова навчається понад 10 тисяч учнів. Уроки «Захист України» у них відбуваються 6 разів та місяць і навчальний процес розділяють для хлопців та дівчат. Через нестачу фахівців для якісного викладання предмету, малу кількість практичних занять та слабке матеріально-технічне забезпечення, підхід до вивчення оборони та першої допомоги хочуть змінити. Саме тому у Львові мають намір створити вишкільні центри.

Вони передбачатимуть:

–          7 годин навчання на місяць для хлопців та дівчат;

–          залучення фахових військових;

–          сучасне медичне та військове матеріальне забезпечення;

–          доступ для всіх мешканців;

–          72- та 108-годинні навчально-польові збори.

«Ми зводимо наші ресурси у кілька опорних баз. Так буде простіше знайти спеціалістів для проведення відповідного навчання. З якісною матеріальною базою та хорошими фахівцями діти отримають якісне навчання. Йдеться як про військову підготовку, так і про домедичну допомогу», – зазначає Андрій Закалюк, керівник управління освіти Львова.

Попередньо планується, що вишкільні центри відкриватимуть на базі тих шкіл, де є якісні приміщення тирів та добре розвинена спортивна інфраструктура.

Львівська міська рада

Про Захід