У середу, 30 жовтня, Львів попрощається з військовослужбовцями Ігорем Польовим та Андрієм Грушею, які віддали життя, захищаючи Україну від російських окупантів. Мерія закликає мешканців та гостей міста долучитись до міської церемонії прощання та утриматися в цей час від розважальних заходів та святкувань.
Чин похорону воїна Ігоря Польового розпочнеться об 11:00 у Гарнізонному храмі свв. апп. Петра і Павла. Опісля відбудеться загальноміська церемонія прощання на площі Ринок. Поховають захисника на Личаківському кладовищі.
Чин похорону воїна Андрія Груші розпочнеться о 12:00 у храмі Пресвятого Серця Христового УГКЦ (вул. Диктова, 2). Поховають захисника на Ряснянському кладовищі.
Біографічні довідки захисників
Ігор Польовий («Слон») (20.10.1996-23.10.2024). Народився у селі Дюла Закарпатської області у родині прикордонників.
Навчався у колишній Старосинявській загальноосвітній школі І-ІІ ступенів №1 та Черкаській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 11. У зв’язку із частими переїздами батьків-військовослужбовців змінив низку закладів освіти. У 2021 році закінчив Національний університет «Одеська юридична академія».
Батько Ігоря Польового виконував бойові завдання у зоні проведення антитерористичної операції, тому під час навчання, ще у 17-річному віці, записався до навчального центру ДПСУ, щоб відправитися на фронт.
Проходив військову службу у складі Одеського прикордонного загону (ВПС «Одеса»), згодом вступив до Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького. У подальшому Ігор Польовий проходив службу у відділі спеціальних дій 1-го Одеського загону морської охорони.
Лейтенант. Із початком повномасштабного вторгнення рф виконував бойові завдання на Херсонському та Миколаївському напрямках, далі добровільно перейшов до складу 15-го мобільного прикордонного загону «Сталевий кордон» Державної прикордонної служби України. Тут був призначений на посаду начальника відділу прикордонної служби наземної та повітряної розвідки (тип С). Очолюючи свій підрозділ, виконував бойові завдання на східному напрямку. За особисту мужність був нагороджений численними відзнаками, зокрема, медаллю «За військову службу Україні», «Знаком пошани» міністра оборони України, відомчими нагородами та іменною вогнепальною зброєю.
Ігор Польовий захоплювався спортом та літературою – завжди тримав при собі «Кобзар» Т. Шевченка та «Історію України-Руси» М. Грушевського.
У воїна залишилися батьки, син та колишня дружина.
Андрій Груша (26.03.1971-26.10.2024). Львів’янин.
Навчався у Ліцеї №38 Львівської міської ради. Здобув освіту у Відокремленому структурному підрозділі «Технологічний коледж Національного університету «Львівська політехніка».
Після завершення навчання працював у Приватному акціонерному товаристві «Прикарпатпромарматура», згодом обіймав посаду старшого інженера охорони праці у Товаристві з обмеженою відповідальністю «Онур Конструкціон Інтернешнл». Активно вивчав історію, досконало знав Львів. За словами близьких, Андрій Груша був вірним християнином та винятково комунікабельною людиною.
Із початком повномасштабного вторгнення російської федерації став на оборону Батьківщини від російських загарбників. Виконував бойові завдання у лавах 10-ї окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс» оперативного командування «Захід» Сухопутних військ Збройних Сил України.
У Андрія Груші залишилися двоюрідні брати і сестри, швагро, племінниця та хрещена донька.
Львівська міська рада