У Львові прооперувати немовля з півкілограмовою пухлиною куприка (Фото)

Опубліковано:

Утвір ріс разом з дитиною і перетискав внутрішні органи ще у лоні матері. Операцію виконали хірурги Дитячої лікарні Святого Миколая Першого медоб’єднання Львова.

Олежик – це так звуть маля – народився з 8-см утворенням у ділянці куприка. За ваги 3 200 кг, більш як півкілограма важила крижово-куприкова тератома. Це – вроджена пухлина, яка містить органи або ділянки тканини, нетипові для розташування новоутвору. Тератоми зазвичай діагностують саме новонародженим. Трапляється така патологія у одного з 35 000 малюків.

Про наявність вродженої і донедавна несумісної з життям вади 24-річна мама – львів’янка Марта – дізналася ще на 32 тижні вагітності. Жінка одразу звернулася по допомогу до наших хірургів. До лікарні Святого Миколая хлопчик потрапив на п’яту добу після народження. І його одразу почали готувати до операції.

Тератома третього типу – найскладнішого для видалення – частково розташовувалася також в черевній порожнині Олежика. Пухлина щільно прилягала до тазових органів дитини, прямої кишки та м’язових комплексів, що її фіксують. Аби пряма кишка у хлопчика повноцінно функціонувала, лікарі «ювелірно» видалили пухлину та частково зберегли м’язові тканини.

Якщо при народженні Олежик важив 3 200 кг, після видалення утворення – 2 500 кг. Малюк почувається почувається добре.

Перше медичне об’єднання Львова

Про Захід