У Львові можна відчути мистецтво

Опубліковано:

У Львові, на вул. Личаківській, 8, запрацював Музей у темряві «Третя після опівночі». Перша експозиція, яку можна відвідати, називається «Мистецтво на дотик». Тут представлені експонати архітектури, живопису та кіномистецтва.

Виставка представлена у повністю темній кімнаті. Експонати не можна побачити, а лише відчути на дотик.

«Наші відвідувачі можуть відчути, що таке екскурсія у повній темряві. Ми планували відкритись ще в 2019 році, але спочатку ковід, а потім повномасштабне вторгнення відтермінували наші плани», – каже керівниця Аліна Марненко.

У музеї працюють незрячі екскурсоводи. Мета проєкту – зруйнувати стереотипи щодо незрячих, збільшити їх працевлаштування та доступність мистецтва. Адже його може відчути кожен.

Сьогодні новий музей відвідав міський голова Львова.

«Хочу подякувати за цю фантастичну ініціативу. Потрібно, щоб багато львів’ян прийшли і відчули цю атмосферу, коли ти у темряві. Бо багато людей живуть так все життя», – зазначив Андрій Садовий.

Програма виставки складається з 2-х частин: безпосередньо сама виставка в темряві у супроводі незрячого гіда, де можна відчути експонати на дотик, а також активності при світлі, під час яких можна навчитись писати шрифтом Брайля, пограти в тактильні ігри та багато іншого.

Також в музеї пропонують дитячі інтерактиви «5 чуттів» (як виїзні, так і в просторі музею).

Це другий музей такого формату, який працює в Україні.

Щоб відвідати музей, потрібно перейти на сайт https://0300.com.ua/lviv-exhibition та забронювати платну екскурсію.

Львівська міська рада

Про Захід