У госпітальних базах Буковини зменшують кількість ліжок для хворих на COVID-19

Опубліковано:

До роботи у звичному режимі повертаються відділення лікарень, які раніше перепрофільовували для догляду за такими недужими. Про це під час брифінгу розповіла заступниця голови Чернівецької обласної державної адміністрації Наталія Гусак.

– Нових випадків коронавірусу зараз фіксуємо небагато, щодня їх до сотні. Так само знизилася кількість госпіталізованих, протягом доби до лікарень доправляють близько 50 осіб. Зменшилося і число зразків, які надходять для тестування до лабораторного центру. Ці три показники поки є стабільними, тому можемо відповідно реагувати на ситуацію.

Якщо під час піку попередньої хвилі COVID-19 ми розгорнули 2479 ліжок, то зараз зменшили їх кількість до 1928 і цей процес триватиме і надалі, – пояснила Наталія Гусак.

Попри це, за словами заступниці голови ОДА, в області не втрачають пильності та готуються до можливих у майбутньому нових хвиль захворюваності.

Так, уперше в Україні Департамент Охорони здоров’я Чернівецької ОДА спільно із НСЗУ Національна служба здоров’я України, Міністерство охорони здоров’я України та Офісом Президента зараз працює над майстер-планом боротьби із коронавірусом.

– Цим документом послуговуватиметься уся країна. У ньому будуть рекомендації, як ефективно протистояти епідемії – розгортати ліжка, контрактувати послуги із НСЗУ, розробляти маршрут пацієнтів, організувати роботу служби екстреної медичної допомоги та первинки. Оскільки під час останньої, найважчої, хвилі, ці процеси в області ми вибудували успішно, Департамент охорони здоров’я Чернівецької ОДА запросили поділитися досвідом, – сказала Наталія Гусак.

Про Захід