У Фонді боротьби з COVID-19 не використали 116 млн. на доплати медикам

Опубліковано:

Про це йдеться у дописі Голови рахункової палати України Валерія Пацкана у мережі “Фейсбук”

“На доплати медикам у Фонді боротьби з COVID-19 не використали 116 млн грн, або майже 35% від запланованої на 2020 рік суми. І це йдеться лише про додаткові виплати працівникам закладів охорони здоров’я, що належать до сфери управління МОЗ.

За однією з бюджетних програм у Фонді на ці заходи заплановано 337 млн грн. За ці кошти планували здійснити доплати (в середньому 2 600 грн на особу) більш як для 26 000 медиків у 100 закладах охорони здоров’я у вересні – грудні 2020 року. За фактом, на доплати МОЗ направили тільки 221 млн грн але для 192 медустанов.

Шкода, що медики, які сьогодні перебувають на передовій і рятують життя українців, не отримали належної фінансової підтримки, тим більше, що гроші на це були передбачені. І тут виникає питання до МОЗу – чому так сталося?

Від початку пандемії фахівці Рахункової палати моніторять ситуацію щодо використання бюджетних коштів на боротьбу з коронавірусом, зокрема з Фонду COVID-19. Цьогоріч ми проведемо аналіз використання у 2020 році коштів, спрямованих на ці цілі. І побачимо, наскільки ефективно і чи за призначенням витрачались бюджетні гроші”, – йдеться у дописі

Про Захід