У древній закарпатській церкві Архангела Михаїла молилися за загиблими воїнами (Фото)

Опубліковано:

У день церковного свята на честь Архистратига Михаїла у Закарпатському музеї народної архітектури та побуту, у Шелестівській церкві відбулася Божественна літургія та панахида за загиблими Воїнами сьогодення, які полягли у боротьбі за незалежність та суверенітет України.

Відтак у музеї відбулося відкриття фотовиставки «Життя храму..», присвяченої 245-й річниці з дня побудови церкви Архангела Михаїла з с. Шелестово (нині частина Кольчина) Мукачівського району. На фото – історія із життя церкви, яка була побудована у 1777 році та задля збереження її переміщали двічі.

За словами директора музею Василя Коцана, спочатку споруду перенесли у 1928 році у Мукачево, а згодом, усередині 70-х років – в Ужгородський скансен. Саме тоді, тут формувалася експозиція Закарпатського музею народної архітектури і побуту і спеціальна комісія схвалила перенесення храму в обласний центр. Оскільки церква була без внутрішнього начиння, тож фахівці розпочали збір інвентаря, зокрема й унікального іконостасу, який був привезений також із с. Колочава Міжгірського району. Усі необхідні роботи були завершені у 1979 році. Останні реставраційні роботи проведені 2008 -2009 рр. і саме із цього періоду церква є діючою – тут проводяться богослужіння та церковні обряди. Нині церква має своїх прихожан і настоятеля – отця Ярослава Данко.

До експозиції «Шелестівської церкви» входить дзвіниця, побудована із дерева, дзвони, капличка та основна будівля. Церква є пам’яткою національного значення та відноситься до класичного лемківського стилю народної школи зодчества і є єдиною церквою, побудованою з такою характеристикою на території Закарпаття. Метою виставки стало бажання познайомити із історією храму. Тут представлені унікальні світлини початку ХХ ст. та мукачівського періоду храму, зроблені іноземними фотографами-дослідниками нашого краю. Церква – джерело постійного дослідження, адже тут зберігаються ікони, датовані 16-17 століттями.

Пресслужба Закарпатської обласної ради

Про Захід