У Чернівцях зафіксований перший випадок коронавірусу в Україні

Опубліковано:

В Україні зафіксували перший випадок захворювання на коронавірус. Про це щойно на брифінгу заявив заступник міністра охорони здоров’я Віктор Ляшко.

Хворий – чоловік, який 26 лютого разом з дружиною повернувся після подорожі з Італії. Під час температурного скринінгу в аеропорту Одеси, куди хворий прибув, температури у нього не виявили. Симптоми проявилися згодом. Подружжя було вдома на самоізоляції, коли 29 лютого виникли симптоми, схожі на коронавірус.

За чоловіком виїхала спеціальна швидка і доставила до інфекційної лікарні. В неділю було проведено тестування швидкими тестами на грип А і В, а потім – дослідження методом полімеразно-ланцюговї реакції.

“Випадок зареєстровано в Україні. Ми почали працювати з контактними особами. Контактних осіб не багато”, – розповів пан Ляшко на брифінгу.

Дружина хворого теж залишається вдома, у неї немає жодних симптомів.

“Дуже добре, що ці люди дотримувалися порад, і після повернення з Італії перебували на самоізоляції і не зустрічалися зі своїми близькими. Вони були самоізольовані у своїй квартирі”, – розповів пан Ляшко.

У хворого – лихоманка і сухий кашель.

“Стан хворобого – стабільний. Його можна було і не госпіталізувати, надавати медичну допомогу на дому. Але, оскільки, це перший випадок, і наше завдання унеможливити передачу вірусу в Україні, то його забрали до лікарні”, – розповів заступник міністра.

Про Захід