У Чернівцях стартував конкурс-фестиваль «Хай пісня скликає друзів»

Опубліковано:

У Чернівецькому національному університеті ім. Юрія Федьковича офіційно стартував ХІІ Міжнародний багатожанровий конкурс-фестиваль «Хай пісня скликає друзів».

Він був започаткований у 2007 році на Луганщині як вокально-хоровий конкурс, згодом через окупацію регіону він був вимушений змінити локацію. У 2018 році музичний фестиваль знайшов нову домівку на гостинній Буковині в рамках проєкту «Схід+Захід=Мир».

З 2019 року «Хай пісня скликає друзів» набув статусу багатожанрового музичного форуму, діяльність якого взяла під патронат Національна комісія України у справах ЮНЕСКО. Його засновницею та незмінною директоркою є заслужена діячка мистецтв України, професорка ЧНУ Ольга Чурікова-Кушнір.

Відкриваючи урочисту церемонію старту ХІІ фестивалю, перша заступниця начальника Чернівецької ОВА Альона Атаманюк підкреслила велику вагу цього культурно-мистецького проєкту для збереження музичної спадщини та підтримки талантів.

Фестиваль триватиме до 24 травня. За цей тиждень в концертних залах міста відбудуться десятки конкурсних виступів хорових, вокальних та інструментальних колективів, а також солістів-вокалістів і солістів-інструменталістів.

Гала-концерт та нагородження переможців заплановано на 24 травня. Він стане яскравим фінальним акордом ХІІ Міжнародного конкурсу-фестивалю «Хай пісня скликає друзів» у Чернівцях.

Чернівецька обласна військова адміністрація

Про Захід