У Чернівецькій обласній лікарні виконуватимуть пересадку органів

Опубліковано:

ОКНП “Чернівецька обласна клінічна лікарня” увійшла до переліку медзакладів України, де у 2021 році будуть виконувати пересадку органів.

Про це ідеться у відповідній постанові Уряду від 21 грудня 2020 року.

«У кінці січня ми будемо підписувати договір щодо співпраці та фінансування трансплантаційного пілотного проєкту в Чернівецькій області. Для його реалізації залучать професіоналів. Серед них трансплант-координатори, нефрологи, лікарі гемодіалізу, урологи, анестезіологи, трансплантологи, тощо. У вересні наші трансплант-координатори вже пройшли відповідну спеціалізацію, зараз фахівці обласної лікарні мають навчання із трансплантології. Окрім цього, ми активно співпрацюємо з колегами з інших медзакладів та переймаємо їхній досвід у цій сфері», – пояснив директор Департаменту охорони здоров’я Чернівецької обласної державної адміністрації Олег Чорний.

Загалом же цьогоріч на реалізацію пілотного проєкту із трансплантації органів Міністерство охорони здоров’я України планує виділити понад 500 мільйонів гривень.

«У рамках цього проєкту трансплантація органів у обласній лікарні буде безкоштовною. Фінансуватиме її Національна служба здоров’я України. Ми робитимемо пересадку нирок, зокрема родинну трансплантацію. Також плануємо операції з пересадки серця та печінки», – зазначив позаштатний спеціаліст із трансплантології Департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОДА Сергій Бродовський.

Чернівецька облдержадміністрація

Про Захід