Один із важливих напрямків – запровадження електронного документообігу в органах державної влади й місцевого самоврядування.
CDTO регіону Олександр Пацкан підкреслив, що така автоматизація значно спрощує та прискорює роботу з документами, обмін потрібною інформацією, робить цей процес зручнішим, більш структурованим і прозорим.
«Не менш важливо, що таким чином вдається забезпечити захищений канал передавання інформації, уникнути ризиків загубити чи втратити електронні документи, а також зекономити час і кошти», – наголосив заступник керівника краю.
За його словами, в ОВА е-документообіг запроваджували з 2004 року в декілька етапів. Проєкт поступово розширювали, залучаючи все більше структурних підрозділів та працівників. Тривалий час він успішно функціонує й в обласній раді, тому зараз основну увагу приділяють запровадженню цих технологій в органах місцевого самоврядування.
Сьогодні ж електронний документообіг працює в 33 громадах Закарпаття. З іншими ТГ роботу щодо його запровадження та підключення всіх працівників до єдиної екосистеми проводять у межах фінансування з обласного та бюджетів громад, а також за підтримки партнерів з Проєкту USAІD «ГОВЕРЛА». Ці кошти спрямовують на закупівлю серверного обладнання, ліцензій на програмне забезпечення та інше.
Для фахівців, які вже працюють або будуть працювати з е-документообігом, систематично проводять навчання.
Закарпатська ОВА