Цьогоріч медики Львова пересадили пацієнтам 97 органів

Опубліковано:

97 пересаджених органів! У 2022 році хірурги Першого медоб’єднання Львова виконали рекордну кількість трансплантацій, врятувавши майже сотню життів УКРАЇНЦІВ В УКРАЇНІ.

Наші медичні команди пересадили 7 сердець, 12 печінок та 78 нирок. З них три нирки та одну печінку отримали діти.
Співчуття та подяка сім’ям донорів за складне рішення, що стало порятунком для інших.

Нирки наші трансплантологи пересаджували пацієнтам з важкою нирковою недостатністю. В 90% випадків – це хронічний гломерулонефрит. Від родинного донора за рік пересадили 43 нирки. Посмертно – 35.

Печінку отримували пацієнти з цирозом. Їхній вік – від 30 до 50 років.

Серця пересаджували чоловікам, їх семеро. Найстаршому з них – 67 років. Наймолодшому – лише 34. Важку серцеву недостатність у них спричинили вроджена дилатаційна кардіоміопатія, або ішемічна кардіоміопатія – ураження значної частини міокарда внаслідок інфаркту.

Наша мета у 2023 році – зробити мінімум вдвічі більше операцій та активно розвивати дитячу трансплантологію. Аби кожна дитина, кожен українець отримав орган тут, в Україні.
Величезна вдячність всім медичним командам усіх центрів та відділень Першого медоб’єднання Львова за їхню наполегливу та самовіддану працю упродовж року! Дякуємо нашим колегам з інших медичних закладів України, з якими співпрацюємо у трансплантації органів.

Дякуємо команді Міністерство охорони здоров’я України і особистій підтримці міністра Віктор Ляшко і директорату високоспеціалізованої меддопомоги та інновацій під керівництвом Vasyl Strilka, Українському центру транспланта-координації за підтримку та розвиток української трансплантології. Окрема подяка народній депутатці України Оксана Дмитриева, завдяки якій маємо законодавчу базу.

Бажаємо усім сил та міцного здоров’я продовжувати виконувати свою місію з порятунку життів.

Про Захід