Відео Новини Західної України Політика

Тернопільщина: один з телеканалів поширює відео, де за кандидата у депутати агітує громадянин іншої держави (Відео)

Телеканал Тернопіль 1 на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook та на відеохостингу YouTube поширив відеоматеріал, у якому громадянин Польщі Ян Філіп Лібіцкі агітує за кандидата у депутати в одномандатному виборчому окрузі №167 (м. Чортків) від партії «Сила і честь» Володимира Іванишина. Про ініціаторів, замовників та виконавців цього відеоролика намагалася дізнатися Громадянська мережа ОПОРА.

На сторінці новин в соціальній мережі Facebook та YouTubeканалі телеканалу Тернопіль 1 був опублікований відеоматеріал із назвою «Польський політик Ян Філіп Лібіцкі підтримав Володимира Іванишина». Він містив відео звернення сенатора Яна Філіпа Лібіцкі, український переклад якого мав наступний зміст: «Дорогі українські друзі. Мене звати Ян Філіп Лібіцкі і я є польським сенатором. Професора Володимира Іванишина маю за честь знати вже більше 3 років. Це чоловік, який є бездоганним ректором, дбає про своїх студентів, яких навчає, як функціонує сучасний світ. Це менеджер з великим досвідом. Таких людей потребує українська політика, таких людей потребує український парламент. Зичу пану професору Володимиру Іванишину аби він став послом українського парламенту». Цей відеоматеріал мав ознаки порушення пункту 1 частини 1 статті 74 Закону України «Про вибори народних депутатів України».

Представниця ОПОРИ написала до сенатора Яна Філіпа Лібіцкі в соціальній мережі Facebook та запитала чи він знав про те, що в Україні є заборонена участь іноземних громадян у виборчій кампанії. Він відповів, що не знав про цю норму в українському законодавстві. Сенатор написав, що ректора Іванишина знає і цінує. Також він додав, що запис відео був його ініціативою, а Володимир Іванишин прийняв його пропозицію. Щодо цього, за словами Яна Філіпа Лібіцкі, він має докази – їхню переписку.

Поряд з тим, представниця ОПОРИ зателефонувала до кандидата у депутати Володимира Іванишина, щоб дізнатись хто є замовником згаданого вище відеоматеріалу. Кандидат у депутати відповів, що не знає хто його замовив і хто оплатив цю роботу. Він також повідомив, що знає про заборонену іноземцям брати участь у передвиборній агітація, та додав, що не знав про наміри Яна Філіпа Лібіцкі щодо запису такого відео звернення. «Тому не можу вам прокоментувати що, хто і для чого» – сказав Володимир Іванишин.

ОПОРА зателефонувала у телеканал Тернопіль 1, щоб дізнатися чи відомо їм про те, що участь іноземців у передвиборній агітації забороняється. Коментар взяти не вдалося, натомість працівниця каналу порадила звернутися за інформацією з офіційним листом. ОПОРА направила інформаційний запит телеканалу Тернопіль 1. Коли надійде офіційно відповідь, вона буде опублікованою.

Відповідно до пункту 1 частини 1 статті 74 Закону України «Про вибори народних депутатів України», участь у передвиборній агітації забороняється іноземцям та особам без громадянства, у тому числі через журналістську діяльність чи у формі участі у концертах, виставах, спортивних змаганнях, інших публічних заходах, що проводяться на підтримку чи за підтримки партії – суб’єкта виборчого процесу чи кандидата у депутати.

ОПОРА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

− 2 = 2