Авто

Світовому автомобільному бренду Toyota виповнилось 82 роки

Сьогодні, 28 серпня світовий автомобільний бренд Toyota святкує свою 82 річницю заснування! Про це повідомляє на своїй сторінці Facebook офіційний дилер в Закарпатті – Тойота Центр Ужгород “Карат Мотор”. 28 серпня 1937 року син відомого японського інженера та винахідника Сакічі Тойода, Кіічіро Тойода заснував Toyota Motor Corporation та поклав початок майже столітній традиції автомобілебудування.

Родина Тойода: послідовне покоління лідерів
Ця історія починається із Сакічі Тойода, який так само як і Генрі Форд, був майстром і винахідником. Сакічі виріс у віддаленій фермерській громаді на околицях Нагої наприкінці ХІХ століття. На той час основним виробництвом було ткацтво. Японський уряд у прагненні сприяти малому бізнесу заохочував створення домашніх виробництв по всій країні. Невеличкі магазини й прядильні фабрики, де працювало по декілька людей, були нормою. Малим хлопцем Тойода навчився від свого батька теслярства і згодом використав цю навичку для створення дерев’яних прядильних машин. У 1894 році він став виготовляти ручні ткацькі верстати, які працювали краще й коштували менше, ніж існуючі тогочасні моделі.

У ті часи винахідники все робили самі. У їхньому розпорядженні не було науково-дослідницьких відділів, яким можна було доручити розробку. Коли Тойода створив свій перший механічний ткацький верстат, у нього не було живлення, тому він узявся вирішити проблему генерування енергії. Тоді найпоширенішими джерелами енергії були парові двигуни, тож він купиd уживаний паровий двигун і розпочав проводити експерименти з підключенням своїх верстатів до нього. Методом спроб і помилок, не покладаючи рук, він змусив їх працювати.

У 1926 році Сакічі заснував фірму “Тойода автоматік лум воркс” – материнську компанію “Тойота груп” і основного учасника конгломерату “Тойота” сьогодні.

Сакічі Тойода здобув визнання як інженер ще за життя. Згодом його стали називати “королем винахідників”.

“Тойота аутомотів компані”
Ткацький верстат Тойода із захистом від людських помилок став найпопулярнішою його моделлю, тож 1929 року він відрядив сина Кіічіро до Англії на переговори про продаж прав компанії “Платт бразерс” – найбільшому виробникові обладнання для прядіння та ткацтва. Син зміг виручити від продажу 100 000 англійських фунтів і у 1930 році вклав цей капітал у створення “Тойота мотор корпорейшн”.

За іронією долі, засновник “Тойота мотор корпорейшн” Кіічіро Тойода був кволим і хворобливим хлопцем. Майже ніхто не вірив, що він матиме сили стати керівником компанії. Але його батько вважав інакше, тож Кіічіро напоегливо йшов до мети. Коли Сакічі Тойода поставив перед сином завдання створити автомобільний бізнес, він робив це не заради грошей – родину забезпечувало сімейне виробництво ткацьких верстатів. Сакічі Тойода розумів – світ змінюється, і верстати скоро стануть учорашнім днем. А от за автомобільними технологіями – майбутнє. Крім того, він уже залишив слід в історії виробництва, тож хотів дати синові можливість зробити власний внесок у розвиток світу.

Кіічіро розвивав “Тойота аутомотів компані”, опираючись на філософію та методи управління свого батька, але й сам додавав нововведення.

Сьогодні Toyota найдорожчий автомобільний бренд у світі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

2 + 3 =